ZŠ Mariánské Údolí na mezinárodním semináři v Holandsku

Publikováno 20. 02. 2009 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Ve dnech 5. - 7. 2. 2009 jsem se zúčastnila mezinárodního semináře v Holandsku (Zandvoort een Zee). Tento workshop dalšího vzdělávání učitelů byl určen zájemcům, kteří se chtějí dozvědět více o aktivitě eTwinning a rozvíjet své schopnosti potřebné pro organizování projektů založených na evropské spolupráci a používání informačních a komunikačních technologií (ICT).

Mgr. Marie Švandová - ředitelka ZŠ Mar. ÚdolíTento byl pro učitele základních škol, kteří pracují s dětmi od 6 do 12 let .

Z Čech jsme byly vybrány pouze dvě z cca 50 uchazečů. Akce byla plně hrazena z fondů NAEP. Naše škola se totiž přihlásila do projektu eTwinning (internetová komunita evropských škol), který tato nadace podporuje.

Proč jsme se do této aktivity zapojili?

Mezi nejdůležitější cíle eTwinningu patří:

  • zlepšit si znalosti cizího jazyka
  • motivovat žáky tím, že budou dělat něco netradičního, nového a zajímavého
  • využít informační a komunikační technologie, které zkracují vzdálenosti a umožňují tak žákům a učitelům navštívit a prozkoumat i jinak vzdálené a obtížně dostupné kouty Evropy
  • seznámit se a vyměnit si nápady s jinými učiteli a obohatit si tak své zkušenosti
  • dozvědět se něco o jiných kulturách a seznámit ostatní s naším prostředím, abychom tak zvýšili povědomí o kulturní různorodosti

Této akce se zúčastnilo celkem sedmdesát učitelů téměř z celé EU. Vyměňovali jsme si svoje zkušenosti s mezinárodní spoluprací škol přes internet. Dozvěděli jsme se jak pracovat se speciálními zabezpečenými stránkami, které se v eTwinningu využívají. Samozřejmě jsme se vzájemně seznámili a navázali jsme nové kontakty pro eventuální spolupráci. Při osobních setkáních jsme se velmi tvůrčími způsoby dovídali o tom, jak to dělají jinde. Zjistili jsme, že radosti i strasti učitelského povolání jsou si všude velmi podobné.

Vezla jsem s sebou prezentaci o naší obci a  škole, kterou jsme připravili s žáky 5. třídy. Byla jsem velmi hrdá na naše děti, protože naše práce patřila mezi nejlepší. Také mě velmi potěšilo, že naši žáci vůbec nezaostávají za žáky z ostatních zemí ve výuce anglického jazyka a způsob výuky praktikovaný na naší škole (tvořivá škola a projektové vyučování) se uplatňuje téměř ve všech vyspělých zemích EU.

Mgr. Marie Švandová, ředitelka školy ZŠ Hlubočky - Mariánské Údolí
www.zsmarianskeudoli.cz

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Školy a školky | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. Matěj Pastor (20.02.2009 - 17:01) odpovědět IP: 77.48.27.78

    tak proto jsme neměli angličtinu

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.