ZŠ Mar. Údolí na festivalu animovaného filmu Animálie v Plzni

Publikováno 20. 11. 2012 v rubrice Kultura, Školy a školky « zpět « úvod

V sobotu 17. 11. 2012 jsme si s dvěma žákyněmi páté třídy – Sárou Koňárkovou a Terezkou Koblihovou – přivstaly, abychom se vydaly do vzdálené Plzně, kam nás pozvali organizátoři festivalu animovaného filmu „Podzimní sklizeň“.

Součástí festivalu byla i národní soutěžní přehlídka animované tvorby dětí a mládeže do 26 let. Promítaly se tu i filmy kroužku Malin, který působí na naší Základní škole v Mariánském Údolí.

ZŠ Mar. Údolí na festivalu animovaného filmu Animálie v Plzni

Poprvé na soutěžním festivalu

Byla to naše první zkušenost s festivalem a soutěžní přehlídkou. Byly vyhlášeny kategorie: Loutkový film, Stop motion 2D, 3D, Počítačová animace, Jiná audiovizuální tvorba. Zhlédly jsme přes 80 soutěžních filmů, naučily se něco nového, úžasně se inspirovaly na další tvoření. V kategorii Stop motion 2D, 3D do 13 let, kam naše tvorba spadá, jsme získaly ocenění za výborné propojení hudby a pohybu. Hlavní cenu jsme sice nevyhrály, ale není všem dnům konec.

Festival byl hlavně příležitostí k navázání kontaktů s jinými animátorskými kroužky, k výměně zkušeností, k ukázání, že i v malé školičce u Olomouce umíme vytvořit pěkné, zajímavé filmečky. Mimo jiné náš kroužek Malin oslovila Anna Duchaňová, zpěvačka hudební skupiny Jablkoň, členka sdružení Loutky bez hranic, zda by mohla naše filmy zařadit do komponovaných večerů, které v Brně pořádají, zda bychom nemohli vytvořit pár filmů na zakázku.

Video: O veliké řepě – animace kroužku Malin

Celý den jsme ale neseděly a nedívaly se jen na filmy. Měly jsme příležitost vyzkoušet si tzv. Plastelínovou animaci v téměř profesionálním snímařském studiu. Téma znělo: „Zahrada“. A tady holky ukázaly, že jsou opravdu šikovné. Jejich film patřil k nejlepším.

Poté jsme se přesunuly k Plackovací dílně, kde si holky vyrobily na památku „placku“. Pro účastníky festivalu byl v podvečerních hodinách připraven bohatý raut a jako překvapení velice pěkné, veselé představení brněnského divadla Anička a Letadýlko.

Cestou na ubytovnu jsme si prohlédly již vánočně osvětlené centrum Plzně. Holkám se Plzeň líbila, ale Olomouc je prý krásnější.

Chtěla bych poděkovat paní ředitelce Mgr. Lucii Hladíkové, SRPŠ, rodičům Terezky a Sáry za to, že nám umožnili zúčastnit se tohoto filmařského klání, které bylo pro nás opravdu velkým přínosem. Pevně doufám, že pro ostatní členy kroužku Malin bude motivací k ještě lepšímu, trpělivějšímu přístupu při tvorbě animovaného filmu a příští rok z Plzně přivezeme hlavní cenu – Animáničku.

Bc. Ludmila Erbesová, ZŠ Mariánské Údolí

Videa kroužku Malin ZŠ Mar. Údolí:

Zobrazit všechna videa kroužku Malin YouTube kanálu

Rubrika: Kultura, Školy a školky |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.