ZŠ Hlubočky se zapojila do recyklování odpadů

Publikováno 23. 06. 2009 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Základní škola Hlubočky se zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů.

RecyklohraníCílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů u mladé generace a také zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií v co nejvyšší míře.

Od pořadatelů jsme dostali kontejnery na baterie, elektrozařízení, plasty, sklo a papír. Všichni žáci i pracovníci školy byli seznámeni s programem a s pravidly třídění. Organizaci projektu si vzal na starost Ekologický kroužek vedený paní učitelkou Hanou Jedličkovou. Žáci během celého školního roku nejen třídili odpad, ale museli plnit i další úkoly: vyplňování kvízů, dotazníků, výroba sběrných nádob, soutěž pro mladší spolužáky, hledání Šrotonátora.

Úkoly jsme splnili nejlépe, jak jsme uměli, a odevzdali 35 kg baterií a 52 kg elektrozařízení. Získali jsme 1461 bodů, za které si můžeme nakoupit zboží v internetovém obchodě založeném pořadateli. V letošním školním roce je soutěž již uzavřena, ale pokračujeme hned po prázdninách.

Za realizační tým: Mgr. Hana Jedličková

Rubrika: Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. megamazec ( jsem tajnej a zůstanu! Špatná doba) (08.07.2009 - 21:44) odpovědět IP: 94.113.101.65

    Na stránkách neznámého fotografa http://hlubocky.majestat.cz/ který bych řek dobře mapuje naše okolí jsem nalezl zajímavé snímky k recyklaci v obci.V lese osum dveří. Doufám že pan Bubeníček nebude prudit, ale jak jsem již psal není tu místo pro vyjádřeni občanů k problematicejiné. než co se hodí stvořitelům webu.
    Pro pana Bubeníčka. megamazec ( jsem tajnej a zůstanu! Špatná doba) aspoň vždy dostanete možnost neodpovídat. Že pane bože těchto stránek…..

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.