Zpravodaj získal cenu „Makovice 2012“

Publikováno 12. 06. 2012 v rubrice Co se děje v obci, Kultura « zpět « úvod

Ve středu 6. června se v Regionálním centru Olomouc (RCO) předávaly ceny „Makovice 2012″ pro nejlepší obecní zpravodaje Olomouckého kraje. Vyhlašovatelé, RCO a sdružení Unives udělovali tři ceny v kategoriích nejlepší zpravodaj a nejlepší článek. Redakce z Hluboček, která se do soutěže také přihlásila, si odnesla jednu z cen. Po ocenění v celostátním klání „Otevřeno – Zavřeno” z roku 2009 se tak kvalita Zpravodaje potvrdila i na regionální úrovni.

Část výstavyZ rukou hejtmana Martina Tesaříka převzal šéfredaktor Marek Bohuš první cenu za svůj článek „Princ Karel, dárce varhan kostelu v Hlubočkách“.

V konkurenci 45 obecních zpravodajů z celého kraje se na dalších příčkách umístily texty z Nového Malína (Historie vodní tvrze) a Velkého Týnce (Svatby a pohřby v minulosti). Ve všech případech tak hodnotící komise ocenila historická témata, což potvrzuje opodstatněnost této látky, jak o tom svědčí i zájem čtenářů.

Obecní zpravodajeRedakce neusne na vavřínech (opiu) a nové poznatky z dějin obce bude publikovat i nadále. Zavazuje ji k tomu trofej, která tvarem i rozměry připomíná husitský palcát.

Vzorem do budoucna i pro příští ročníky soutěže jí mohou být zpravodaje z Dřevohostic, Kojetína a Kralic na Hané, které byly vyhodnoceny jako nejlepší. Všechny zaslané zpravodaje (a nechybí mezi nimi ani města jako Olomouc a Prostějov se svými radničními listy nebo noviny Přerova, Šumperku či Jeseníku) si lze prolistovat v atriu RCO v sousedství olomouckého vlakového nádraží.

Vyhlášení výsledkůMoravský kulturní salon, navazující na dřívější knižní veletrh „Libri”, v jehož rámci se soutěž uskutečnila, nabídl ještě další aktivity jako např. módní přehlídku hanáckých krojů, vlastivědné vycházky nebo noc básníků.

Redakce

Příloha: Článek o soutěži “Makovice 2012″ v Olomouckém Deníku

Makovice 2012

Rubrika: Co se děje v obci, Kultura | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. Anna Mikisková (19.06.2012 - 11:41) odpovědět IP: 217.170.97.36

    Gratuluji, jistě zasloužené prvenství.

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.