Zpravodaj v roce 2010 aneb co vás nejvíc zajímalo?

Publikováno 03. 01. 2011 v rubrice Kultura, Zajímavosti « zpět « úvod

Jaký byl Zpravodaj obce Hlubočky v uplynulém roce? Co vás nejvíce zajímalo a které články jste nejvíce komentovali? Nabízíme přehled nejdůležitějších událostí z pohledu Zpravodaje za rok 2010.

Zpravodaj obce Hlubočky

Nejčtenější články

Jeden z citátů, kterých máme tu na webu v databázi již 1040, hovoří o tom, že není snadnější způsob, jak svolat lidi, než když někdo riskuje život. Bohužel ani v uplynulém roce se naší obci nevyhnula jedna taková tragická událost a článek Žena zemřela při sjíždění řeky Bystřice se stal nejčtenějším ze všech, a to za celou dobu fungování webu hlubocky.eu od r. 2008.

Na podzim proběhly komunální volby do zastupitelstev měst a obcí a právě výsledky těchto voleb a nové složení zastupitelstva patřily mezi nejžádanější informace našich čtenářů. Je tedy vidět, že občany zajímá, kdo usedne v nejvyšších orgánech obce. Bohužel tento zájem se neprojevil na účasti u voleb, která byla podprůměrná.

Téměř domaTřetím nejoblíbenějším článkem byla cesta z Anglie do Česka na kolečkových bruslích, kterou v létě podnikl za doprovodu svých dvou kamarádů Petr Derynek z Hluboček. Tento článek jsme se svolením redakce převzali ze Sedmičky - přílohy Mladé fronty Dnes a doplnili o fotografie účastníků této zajímavé výpravy.

Fotky táhnou nejvíc

Nejvíce sledovaným obsahem jsou ovšem již tradičně fotogalerie. Možná proto, že jedna fotka vydá za 1000 slov, možná proto, že lidi baví více prohlížení obrázků než čtení textů. Doposud jsme pro vás připravili přes 6 tisíc fotografií ve 130 fotogaleriích a další stovky přiložené v článcích. Nedávno jsme vytvořili také novou sekci Video, kam budeme průběžně přidávat galerie videí ze serveru YouTube tématicky souvisejících s naší obcí.

Velkou oblibu si získaly stránky s předpovědí počasí a jízdní řády vlaků a autobusů. Nejoblíbenější rubriky jsou: Co se děje v obci, Černá kronika a Sport.

Křest knihy Dějiny obce Hlubočky - Jiří GlonekNejkomentovanější příspěvky

V lednu 2010 jsme publikovali rozhovor s historikem a spoluautorem knihy Dějiny obce Hlubočky Jiřím Glonkem pod názvem Člověk by měl mít povědomí o místě, kde žije. V tomto článku bylo opět zmíněno kontroverzní téma čestného občanství Klementa Gottwalda v Hlubočkách a vyvolalo to znovu vášnivou debatu čtenářů. Mimochodem článek Je Klement Gottwald stále čestným občanem Hluboček? je nejvíce komentovaným za celou dobu fungování Zpravodaje na internetu od srpna 2008.

Poměrně širokou diskusi přinesly také již zmiňované výsledky komunálních voleb a nové složení zastupitelstva. Zejména výrazné vítězství KSČM překvapilo mnoho diskutujících.

Výherci fotosoutěže - Veronika Zapletalová (3. místo), Jakub Kadlec (2. místo), Lubomír Reich (1. místo)Novinky a zajímavosti

Novinkou v uplynulém roce bylo vyhlášení fotosoutěže „Krásy Hluboček”. Do soutěže se přihlásilo 13 účastníků s cca 40 snímky, které porota složená z redaktorů Zpravodaje vyhodnotila a vybrala 3 nejlepší soutěžící. Podobnou soutěž plánujeme uskutečnit i v dalším ročníku, proto neváhejte - začít fotit můžete už nyní.

Facebook logoNově jsme se objevili i na Facebooku, který se postupně stává další dimenzí internetu a proto by tam neměl chybět ani náš Zpravodaj. Za 3/4 roku se nám podařilo získat 170 fanoušků z řad především místní mladší generace, které upozorňujeme na nejzajímavější a nejdůležitější články a události v obci. Adresa je www.facebook.com/zpravodaj .

Za zmínku a prohlídku stojí určitě také např. interaktivní Google mapa obce Hlubočky, doplněná o řadu důležitých míst s kontakty, fotografiemi a s možností 3D náhledu (Earth). Doporučujeme sledovat i kalendář Zpravodaje, ve kterém se snažíme v co nejdelším horizontu informovat o připravovaných akcích a událostech v obci.

Přes 30 tisíc čtenářů v roce 2010

Při pohledu na statistiky návštěvnosti hlubocky.eu zjišťujeme, že tento web navštívilo během roku více než 28 tisíc absolutních unikátních návštěvníků (všechny návštěvy od jednoho uživatele za celý rok se počítají jako jeden přístup). Do oběhu šlo dalších cca 4.000 tištěných novin v sedmi vydáních. Tato čísla ukazují na téměř 70% nárůst čtenářů oproti roku 2009 a jsme rádi, že většina z vás se na naše stránky pravidelně vrací.

Věděli jste, že…?

První tištěné číslo Zpravodaje obce Hlubočky (dříve Vaše noviny) vyšlo v únoru 1999. Od té doby do konce roku 2010 bylo vydáno 62 čísel tohoto periodika celkem s 940 stránkami, což by vydalo na obsáhlou knihu monitorující život v obci na počátku tisíciletí. Od srpna 2008, kdy funguje internetová verze Zpravodaje, do konce roku 2010, jsme oslovili téměř 50 tisíc unikátních návštěvníků webu www.hlubocky.eu.

Spolupráce s médii

Naše redakce spolupracuje kromě pravidelných přispěvatelů z řad místních občanů, klubů, škol, spolků apod. také s dalšími regionálními médii jako jsou např. Olomoucký deník, server Olomouc.cz nebo iDnes… Na druhou stranu některá média přebírají informace a články od místních autorů.

Bohužel se nám ale doposud nepodařilo domluvit spolupráci s ostatními zpravodaji v Mikroregionu Bystřička, přestože jsme je oslovovali a snažili se navázat kontakt. Je to tedy pro nás výzva i do budoucna, abychom vám mohli pravidelně přinášet důležité informace také z nejbližšího okolí.

Redakce - Marek Bohuš, Karel Šiška, Petr PlískaNová redakční rada

Jak jsme již informovali, ve Zpravodaji došlo v květnu 2010 ke změně ve složení redakční rady. Odešli od nás z rodinných důvodů Petr Kupka a kvůli odchodu do penze Leopold Bubeníček, kterým tímto ještě jednou děkujeme za spolupráci. Nová redakce momentálně pracuje pouze ve tříčlenném složení Karel Šiška, Marek Bohuš a Petr Plíska.

Výsledky anket

Od začátku fungování těchto stránek publikujeme pro čtenáře různé ankety. Zde jsou výsledky třech z nich uspořádané do přehledných grafů (klikněte na obrázek):

Výsledky anket na webu hlubocky.eu

Poděkování autorům a přání do nového roku

Na závěr bychom chtěli poděkovat vám všem, kteří do Zpravodaje obce Hlubočky přispíváte svými články, fotografiemi, posíláte informace o chystaných akcích apod. Víme, že bez vás by to nešlo, resp. byli bychom ochuzeni o spoustu zajímavých příspěvků. Děkujeme také našim čtenářům za přízeň a ohlasy třeba formou komentářů na webu, kterých tu na konci roku 2010 bylo celkem 825.

Rádi bychom vám popřáli vše nejlepší do nového roku a ať se opět ve zdraví a pohodě potkáme na našich stránkách - tištěných i webových.

Redakce

Přílohy:


Rubrika: Kultura, Zajímavosti | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.