Změna ve funkci ředitelky základní školy v Mariánském Údolí

Publikováno 21. 06. 2012 v rubrice Co se děje v obci, Školy a školky « zpět « úvod

Novela školského zákona určila mimo jiné o omezení funkčního období ředitelů škol na 6 let. Pokud o tom v zákonné době rozhodne zřizovatel, nebo o to požádá Česká školní inspekce nebo školská rada, vyhlásí zřizovatel konkurzní řízení.

Základní škola v Mariánském ÚdolíDle přechodného ustanovení zákona se to k 31. 7. 2012 týká i ředitelů působících ve funkci více než 6 let, příští rok se to k 31. 7. 2013 bude týkat ředitelů působících ve funkci 4–6 let a k 31. 7. 2014 ředitelů působících ve funkci 1–3 roky. Zřizovatelem mateřských a základních škol v obci je samotná obec a dle Zákona o obcích tuto funkci vykonává Rada obce Hlubočky. Ta rozhodla, že ve stanovených periodách budou dle citovaného zákona vypisována konkurzní řízení na všechny pozice ředitelů škol.

Nová ředitelka školy

Mgr. Lucie Hladíková - nová ředitelka školy v Mar. ÚdolíV letošním roce tak proběhlo konkurzní řízení na funkci ředitelky Základní školy v Hlubočkách – Mariánském Údolí, do kterého se přihlásily 3 uchazečky. Po jednání konkurzní komise rozhodla Rada obce Hlubočky, že od 1. 8. 2012 bude do funkce ředitelky této školy jmenována Mgr. Lucie Hladíková, dlouholetá učitelka Základní školy v Hlubočkách-Vsi.

Rada obce poděkovala za práci odcházející ředitelce Mgr. Marii Švandové a nové ředitelce i celému kolektivu zaměstnanců přeje mnoho úspěchů ve prospěch našich dětí i obce.

Ing. Antonín Plíska, místostarosta obce

Rubrika: Co se děje v obci, Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (3)

 1. Karel Šiška (24.06.2012 - 21:35) odpovědět IP: 217.170.99.194

  Tak snad jen, aby toto rozhodnutí rady obce bylo opravdu motivováno “prospěchem našich dětí i obce”, jak píše místostarosta… Spíše to ale zavání vyřizováním politických účtů současné vládnoucí garnitury na obci s těmi, kteří jsou pro soudruhy (ty oficiální, ty bývalé i ty “disidentsko-demokraticky” spolupracující) nepohodlní. Nepohodlní hlavně tím, že něco dokázali, mají svůj názor a dokonce si i dovolili kandidovat za někoho jiného než za ně. A to někteří lidé v naší obci skutečně neodpouští.
  Tímto opravdu upřímně děkuji Mgr. Švandové za práci, kterou pro základku v Mariánském Údolí udělala, a nové ředitelce přeji, aby byla minimálně tak stejně úspěšná.

 2. Veronika Šimková (26.06.2012 - 8:19) odpovědět IP: 217.170.97.54

  Také si myslím, že paní ředitelka Švandová pro školu hodně udělala a měla by nadále setrvat na své funkci ředitelky školy. Za jejího působení se škola dostala do podvědomí škol v Olomouci a okolí. Také škola v přírodě, která se každoročně pořádá, není samozřejmostí.

 3. Anonym (16.11.2013 - 10:47) odpovědět IP: 178.72.253.231

  Já jsem velmi ráda že se stala novou ředitelkou Lucie Hladíková. V 5 třídě mě učila a to byl poslední rok na škole ve Vsi. Moc jí gratuluji že je nová ředitelka v Mariánském Údolí. :)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.