Zimní soutěž mladých hasičů

Publikováno 19. 01. 2012 v rubrice Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

Soutěže mladých hasičů jsou přes léto docela běžnou záležitostí, avšak zimních halových soutěží je jako šafránu. Proto jsme se před pěti lety rozhodli pořádat zimní soutěž i v Hlubočkách. Bylo to především proto, aby děti měly v zimě nějaký smysl trénovat a nerozutekly se.

Zimní soutěž mladých hasičůZpočátku to bylo spíše setkání nejaktivnějších kolektivů mladého hasiče, ale po letošním ročníku můžeme spokojeně prohlásit, že se tato akce už dostala do podvědomí hasičské veřejnosti a účast byla nejenom vysoká, ale také rozmanitá.

Letos se soutěže zúčastnila stovka dětí všech věkových kategorií a dalších padesát lidí tvořilo doprovod nebo fanoušky, což nebylo daleko od maximální kapacity haly a také této sportovní události.

Soutěží čtyřčlenná družstva v kategoriích mladší a starší žáci. Disciplíny jsou ryze hasičské (štafeta a požární útok), vše je však upraveno pro halu. Štafeta se běží dvakrát kolem haly přes překážky, které jsou převzaty z hry Plamen. Při požárním útoku děti pospojují hadice na základně, dále však pokračují bez nich a pouze oběhnou halu, kde překonají tři překážky. Zde největší problémy vždy dělá gymnastická kladina. K vidění byly vyrovnané výkony a bylo znát, že půst v závodění děti pořádně nažhavil.

Přestože byla účast rekordní, vše se zvládlo dle časového plánu a na nástupu po ukončení soutěže děti dostaly zasloužené ocenění svého výkonu, na které přispěli: UNO – Unie neziskových organizací, Mora Moravia s. r. o. a paní Mikisková. Pevně věřím, že se tuto soutěž podaří uspořádat i v příštím roce a že účast bude podobná jako letos.

Ing. Zbyněk Brázdil

Příloha:

Rubrika: Černá kronika, policie a hasiči | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.