Zimní sezóna ve Skiareálu Hlubočky v plném proudu

Publikováno 27. 01. 2010 v rubrice Co se děje v obci, Sport « zpět « úvod

Skiareál Hlubočky, neboli “Olomoucký ledovec”, jak se tomuto středisku na Cukráku přezdívá, zažívá od začátku roku 2010 nápor příznivců zimních sportů. Sezóna je v plném proudu a do Hluboček míří tisíce lyžařů a snowboardistů.

Snowboarding - Skiareál HlubočkyPřestože je skiareál v Hlubočkách jedním z nejníže položených v České republice, o dostatek sněhu není nouze. Díky opravdovému zimnímu počasí a intenzivnímu zasněžování je ho na hlavní sjezdovce okolo 70 cm a stále přibývá. V provozu jsou tři vleky - dva hlavní s délkou 460 m a převýšením 80 m a jeden dětský o délce 220 a převýšením 24 m. Pro děti je k dispozici i 50 m lano.

Lokalita v blízkosti 15 km Olomouce a nenáročné tratě jsou ideální pro rodinné lyžování. V areálu působí také lyžařská a snowboardová škola Newman School a půjčovna se skiservisem.

Skiareál HlubočkyZávody a show na sněhu

Pro rodiny s dětmi pořadatelé opět letos přichystali sérii závodů o peněžní ceny s názvem City rodina 2010, závod v obřím slalomu Kaprun Cup a karneval na sněhu. Na své si přijdou i milovníci snowboardu, kterým je určen snowpark a Titty Twister snoboardshow na konci sezóny. Běžkaři si mohou projet 3 km dlouhý běžecký okruh nad skiareálem.

Vybavení skiareálu

Skiareál Hlubočky

Hlavní sjezdová trať je osvětlena pro noční lyžování, ve vybavení areálu nechybí ani měřící technika a slalomové branky ke konání různých závodů. Návštěvníci se mohou občerstvit v přilehlém bistru nebo “hladovém okně” pod svahem. Parkoviště pro motoristy je k dispozici přímo u sjezdovky, velmi blízko je také vlaková zastávka Hlubočky. Areál je pro návštěvníky otevřen každý den od 9 do 21 hod.

Aktuální pohled z webkamery ve Skiareálu:

Skiareál Hlubočky - sjezdovka

Přehled chystaných zimních akcí ve Skiaerálu Hlubočky v roce 2010:

  • 27. 02. 2010 SO 10:00 - Karneval na sněhu
  • 06. 03. 2010 SO 10:00 - Titty Twister snowboardshow (3. ročník)
  • 07. 03. 2010 NE 10:00 - Olomoucký Kaprun Cup (4. ročník) - závod v obřím slalomu pro každého, kdo má chuť si změřit síly s ostatními.

Užitečné informace a odkazy:

Fotogalerie - lyžování v Hlubočkách:

(ppl)

Rubrika: Co se děje v obci, Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.