Zhodnocení roku 2008 v FK Hlubočky

Publikováno 20. 11. 2008 v rubrice Sport « zpět « úvod

Vážení čtenáři internetové verze Zpravodaje obce Hlubočky dovolte mi touto cestou, v souvislosti s ukončením podzimní části sezóny 2008/2009 zhodnotit rok 2008 z pohledu Fotbalového klubu Hlubočky, a to jak po stránce sportovní, tak i po stránce mimosportovní.

přípravka FKHV současné době působí v rámci Fotbalového klubu Hlubočky 6 mužstev, z toho 4 mládežnická (přípravka, mladší žáci, starší žáci, dorost). Celkem sdružuje FK přes 130 členů a z tohoto počtu se s různou aktivitou zapojuje přes 80 chlapců ve věku do 18ti let.

Po sportovní stránce je hodnocení potřeba rozdělit do dvou úseků. Uplynulá sezóna 2007/2008 nedopadla u všech mužstev podle našich představ.

Jarní sezóna

Jarní výkony a výsledky A mužstva mužů již sice odrážely zlepšující se formu, nicméně velice slabý bodový zisk po podzimní části nemohl přinést lepší umístění než ve středu tabulky a s postupovými ambicemi jsme se mohli rozloučit již v polovině loňského podzimu.

B mužstvo mužů sice bojovalo o postup do závěrečného kola, ale nahromaděné problémy odrážející přístup k tréninkům i k zápasům většiny hráčů způsobily, že jsme v posledním kole celkem zaslouženě prohráli a postup nám unikl mezi prsty. Mužstvo dorostu opět potvrdilo, že patří mezi absolutní špičku v krajské soutěži a s minimálním odstupem na druhého nakonec obsadilo čtvrté místo. Starší i mladší žáci zlepšenými výsledky v jarní části nakonec propluli do klidných vod poloviny tabulky krajské soutěže. Přípravka nenavázala na výsledek v předešlé sezóně, nicméně je nutné vyzdvihnout zapojení většiny kluků přípravky do zápasů, bez ohledu na jejich věk či současné fotbalové umění.

Podzimní sezóna

A mužstvo FK HlubočkyPodzimní část nové sezóny se jeví daleko optimističtěji. V I. B třídě A mužstvo mužů pokračuje ve zlepšených výkonech nastartovaných v jarní části a ve většině zápasů potvrzuje, že to s postupem myslí vážně a vypracovalo si na vedoucí pozici již 5ti bodový náskok. Svou hrou dokázalo přitáhnout i větší množství diváků, což má vliv na atmosféru při domácích zápasech. Při některých zápasech i v souvislosti s regionálním derby (Slavonín, Bohuňovice) byla divácká kulisa na tuto výkonnostní úroveň překvapivě vysoká. B mužstvo ve III. třídě po špatném začátku sezóny nastartovalo šňůru šesti vítězství, které jej katapultovalo až na druhou příčku.

Poslední zápasy ale zastihly náš tým opět v útlumu, takže jen díky podobným špatným výsledkům ostatních mužstev z popředí patří našemu B týmu i po skončení podzimních utkání druhé místo. Dorostenci letos vypadají ještě suverénněji než v minulé sezóně, několikrát prokázali i morální sílu a dokázali zvrátit ve svůj prospěch i nepříznivě se vyvíjející zápas. Zcela zaslouženě jsou v krajské soutěži na druhém místě s nepatrnou ztrátou na vedoucí tým.

Žáci FK Hlubočky

starší žáci FKHStarší žáci a mladší žáci se opět pohybují v klidných vodách poloviny tabulky žákovské krajské soutěže, nicméně mužstvo starších žáků několikrát prokázalo, že dokáže hrát vyrovnaná utkání i se suverény naší tabulky. Bohužel své šance nedokáže prozatím střelecky potvrdit. V mužstvu přípravky je zřejmá věková obměna, kdy nejstarší hráči již pravidelně nastupují v mužstvu mladších žáků, což dává větší prostor pro hráče mladších ročníků. Částečně se to odrazilo i výsledkově, nutno ale zdůraznit, že v tomto případě nehrají výsledky tu hlavní roli. I přesto je ale zřejmý menší počet hráčů u některých mladších ročníků a tato skutečnost nám může v budoucnu přinést nemalé problémy ve vyšších mládežnických kategoriích.

Zimní příprava

V současné době je tréninková i zápasová přestávka, ale vše se již připravuje na zimní přípravu. Ne nadarmo se říká, že to co se kvalitně natrénuje v průběhu zimní přípravy vydrží až do konce roku. Všechny týmy již mají zajištěny tréninky ve sportovní hale v Hlubočkách a některé tréninky budou jistě probíhat i na umělé trávě na Dukle. A mužstvo mužů a dorostu již má zajištěno zimní soustředění. Je upřesňována  účast mládežnických mužstev na různých zimních turnajích a proběhnou i tradiční turnaje pro kategorii přípravky, mladších žáků i starších žáků organizované Fotbalovým klubem Hlubočky ve sportovní hale v Hlubočkách. A mužstvo mužů absolvuje zimní turnaj organizovaný 1. HFK Olomouc. Vše je směřováno samozřejmě k tomu, aby jarní výkony minimálně pokračovaly ve šlépějích výkonů předvedených na podzim.

Mimosportovní aktivity

V mimosportovní  části bych chtěl zmínit několik věcí. V průběhu února a března proběhla částečná rekonstrukce kiosku a odvodnění zadní části budovy šaten. V květnu byla postavena nová ochranná síť za brankou směrem k silnici. V červenci proběhla standardní každoroční rekonstrukce travnaté plochy a v srpnu byl vybudován chodník od hodin směrem k tribuně. Na rok 2009 již jsou téměř schváleny účelové dotace na vybudování chodníku na straně u železnice, opravu sociálních zařízení, opravu oplocení směrem u řeky a vybudování dětského hřiště pro nejmenší návštěvníky.

Fotbalový klub Hlubočky připravil i akce, které přímo nesouvisí s mistrovskou kopanou. V zimních měsících zorganizoval ve sportovní hale v Hlubočkách fotbalové turnaje pro mužstva mladších žáků a starších žáků, v měsíci dubnu byl zajištěn pro členy mládežnických mužstev pronájem aquaparku v Bohuňovicích  a stejná akce se chystá i v prosinci. Největší akcí bylo ale bezesporu srpnové sportovní  odpoledne a kulturní podvečer s ArabelaTeamem. I když přípravy takové akce jsou celkem náročné výsledek byl opět příjemný, což dokazuje i odezva ze strany účinkujících i diváků.

Hombok fans

Hombok fansZa zmínku stojí také připomenutí skupiny našich fanoušků. Jistě není běžné na této výkonnostní úrovni mít vlastní fanklub s klubovou vlajkou, s klubovými šálami a sestavou bubnů, který nejen na domácích zápasech vytváří skvělou atmosféru. Tímto bych chtěl proto těmto fanouškům jménem vedení FK i jménem všech hráčů poděkovat za jejich počínání, jistě to má nemalý vliv i na umístění A mužstva mužů.

Na závěr bych rád také poděkoval všem dobrovolníkům, kteří se pohybují v rámci Fotbalového klubu Hlubočky a aktivně přispívají k jeho chodu. Je to vše v rámci volného času bez nároku na honorář, takže to jistě přináší i určitou část sebeobětování. Můj dík patří také v neposlední řadě všem našim sponzorům, v prvé řadě Obecnímu úřadu Hlubočky, protože bez jejich přispění by fungování klubu bylo daleko obtížnější s omezením některých aktivit, což  by bylo, s přihlédnutím k množství chlapců, které jsou v našich mládežnických mužstvech, jistě škoda.

Ing. Tomáš Svozil, předseda FK Hlubočky
www.fkhlubocky.cz

Rubrika: Sport | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.