Zhodnocení minikárové sezóny 2009

Publikováno 02. 11. 2009 v rubrice Sport « zpět « úvod

Třetí sezóna našeho ,,Minikár Klubu Hlubočky v AČR“ začala nástupem další jezdkyně Magdaleny Prečové. V klubu je nyní registrováno 6 jezdců v kategoriích M1, M3 a M3D. Na podzim loňského roku jsme se ucházeli o organizaci závodu v seriálu ,,Mezinárodního mistrovství České republiky“ a na nedělní závod jsme žádali o zařazení do seriálu Poháru ČR. Oba tyto vrcholové závody nám byly schváleny na víkend 20. a 21. 6. 2009. Přivítali jsme tedy závodníky z celé republiky, účastníků se k nám sjelo jako v loňském roce nejvíce ze všech letos pořádaných závodů.

Domácí trať Posluchov - Mariánské Údolí

Závody minikár v HlubočkáchNa tradiční trati z Posluchova do Mariánského Údolí bylo po loňských zkušenostech nutné ještě znovu upravit trať a okolí tratě, zajistit bezpečnost jezdců i diváků, časomíru, ozvučení tratě a spoustu dalších záležitostí ke zdárnému průběhu závodů. Děkujeme všem, kteří pomohli se spoustu přípravných prací a také za pomoc pracovníkům obecního úřadu, kteří pomohli při úpravě tribuny a okolí. Obecní hasiči provětrali cisternu a ostříkali nečistoty na celé trati, čímž se ukázaly další díry v asfaltu po poslední zimě.

Správa silnic sice každý rok vyspraví největší trhliny, ale přesto je těžké vybrat alespoň 3 potřebné místa pro umístění slalomových úseků. Přivítáme každý nápad jak získat prostředky na nákladnou opravu asfaltového povrchu.

Poděkování sponzorům

Minikáry na startuKaždý rok je s přípravou závodů spojeno velké množství starostí organizačních i finančních. Nakonec se všechno podařilo připravit a vyšlo nám i krásné počasí, i když ještě den před závody hodně pršelo. Velmi srdečně děkujeme všem sponzorům: Stavební firmě Carda-Müller z Olomouce, obci Hlubočky, Stavební firmě Petr Nickl z Bukovan, Pekařství HIRSCH z Velké Bystřice, firmě SEKNE z Olomouce, Tesařství Mikisek z Velké Bystřice, Inzertnímu časopisu OÁZA, Všeobecné zdravotní pojišťovně, rádiu HANÁ a RUBI.

V průběhu roku se našich 6 závodníků účastnilo závodů po celé republice a také několika na Slovensku. Součástí závodů byl seriál Mezinárodního Mistrovství České republiky, seriál Evropského Poháru a Pohárů Prezidenta AČR.

Bojovalo se až do posledního kola

Minikáry na startuLetošní sezónu zakončilo 4. kolo Mistrovství republiky v Bělé pod Bezdězem. Teprve tam se rozhodlo o konečném pořadí v kategorii M1, kde se utkali o 2-3 místo Tomášek Bodinek a Kuba Preč. Tonda Bohačík si svým 3. místem vybojoval 2. místo v celkovém pořadí a Míša Bohačíková bojovala s dalšími 4 závodnicemi o první místo. Napínavý souboj skončil pro Míšu 2. místem a tím si zajistila mistrovský titul.

Našim závodníkům se letos dařilo obzvláště dobře. Proto si dne 21. listopadu pojedou do Prahy na slavnostní vyhlášení v sídle Autoklubu ČR téměř všichni pro poháry.

Úspěchy Minikár Klubu Hlubočky v roce 2009

  • Michaela Bohačíková (16 let) za 1. místo v seriálu Mistrovství ČR a také 1. místo v seriálu Poháru ČR
  • Antonín Bohačík (13 let) za 2. místo v seriálu Mistrovství ČR a také 1. místo v seriálu Poháru ČR
  • Tomáš Bodinek (8 let) za 2. místo v seriálu Mistrovství ČR a také 1. místo v seriálu Poháru ČR
  • Jakub Preč (8 let) za 3. místo v seriálu Mistrovství ČR a také 3. místo v seriálu Poháru ČR
  • Magdaléna Prečová (7 let) za 4. místo v seriálu Mistrovství ČR a také 6. místo v seriálu Poháru ČR
  • Lukáš Bodinek (5 let) za 10. místo v seriálu Mistrovství ČR a také 9. místo v seriálu Poháru ČR

3 roky od založení Minikár Klubu

Minikáry - stupně vítězůZ uvedeného přehledu vyplývá, že náš klub je jeden z nejúspěšnějších v celé České republice. Toto považujeme za 3 roky od založení klubu za vynikající výsledek. Podrobné výsledky všech závodů a přehled jezdců našeho klubu je uveden na webových stránkách www.minikary.xf.cz.

Na příští sezónu 2010 již žádáme o vystavení licencí pro další 2 jezdce (5 a 9 let) a samozřejmě jsme zažádali o pořádání víkendových závodů v červnu příštího roku. O kalendáři a schválení jednotlivých závodů se bude rozhodovat již tento měsíc.

Za Minikár Klub Hlubočky Alice Bohačíková.

Rubrika: Sport | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.