Žena zemřela při sjíždění řeky Bystřice

Publikováno 28. 02. 2010 v rubrice Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

Smrtí třiačtyřicetileté ženy skončila plavba manželského páru z Přerovska, který v sobotu 27. 2. 2010 odpoledne spolu s dalšími dvěma posádkami sjížděl na dvoumístných nafukovacích člunech řeku Bystřici.

Místo zásahu záchranných složekVodáci sjížděli řeku z Domašova nad Bystřicí za vysokého vodního stavu, způsobeného táním sněhu. Výška hladiny na vodočetné lati v Hlubočkách-Dukle se tou dobou pohybovala okolo 90 centimetrů.

“Jedna z lodí se převrhla na jezu pod kamenolomem na Hrubé Vodě. Ženu proud nesl ještě přibližně 2 km k areálu bývalé hřebíkárny. Zde ji hasiči Hlubočky-Dukla a příslušníci Policie ČR vytáhli z vody a pokoušeli se ji oživit do příjezdu rychlé zachranné služby. Ta dorazila na místo po sedmi minutách od nahlášení,” uvedl strážník obecní policie Zdeněk Osoba.

Přivolaný lékař již konstatoval smrt. “Žena utrpěla vážná poranění hlavy neslučitelná se životem. Sedmačtyřice­tiletý muž byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci s podchlazením a dalšími komplikacemi,” informoval Jiří Weinberg, náměstek ředitele krajské záchranné služby.

Oběť, ani další tři vodáci, se kterými jsme mluvili, neměli záchranné vesty, ani helmy. Je s podivem, že se na vodu, která měla jen pár celsiových stupňů nad nulou a vytvářela díky zvýšenému stavu nebezpečná místa, vydali tak špatně vybaveni.

Petr Kupka, Marek Bohuš

Mohlo by vás také zajímat:

Fotogalerie k článku:

Autoři fotografií: Marek Bohuš, Zdeněk Osoba

Rubrika: Černá kronika, policie a hasiči | Téma: , ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. Preca (01.03.2010 - 1:20) odpovědět IP: 82.114.200.170

    Hledám ženu, co nás fotila, pár hodin předtím, než se to stalo. Fotila jste nás z pravého břehu. Prosím ozvěte se. precca@centrum.cz

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.