Zdravá pětka

Publikováno 26. 03. 2012 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Nadační fond Albert si pro žáky prvního stupně připravil vzdělávací program Zdravá pětka. Jeho název se odvíjí od pravidelného stravování pětkrát denně. Děti první až páté třídy se zábavnou formou naučily, co v jídle upřednostňovat a co si naopak často nedopřávat.

Zdravá pětka v ZŠ HlubočkyNa vrcholku potravinářské pyramidy byly sladkosti, které nám všem chutnají, ale zdraví moc neprospívají. Žáci byli rozděleni do skupin po čtyřech a plnili úkoly, za které dostávali pětku – což bylo oproti škole nejlepší ohodnocení. V jedné ze soutěží se děti pomocí chuti snažily poznat, o jakou zeleninu či ovoce jde. Rozpuštěním pěti lžiček cukru ve vodě v kelímku také zjistily chuť nápojů a množství cukru, které obsahují nejoblíbenější nápoje např. Coca-Cola.

Nakonec se žáci naučili připravit zdravou svačinku – Bageťáky. Dali jim jména a vytvořili o nich příběhy. Družstvo s největším počtem pětek vyhrálo. Děti dostaly diplomy a samolepky – odznak. Tato forma výuky se dětem moc líbila a určitě se jim vryla do paměti.

Mgr. Lucie Hladíková, ZŠ Hlubočky

Rubrika: Školy a školky |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (2)

  1. Tomáš Smítal (26.03.2012 - 17:34) odpovědět IP: 147.229.197.46

    Dobrý krok… Jestli si dobře vzpomínám, za nás nic takového nebylo. Myslím, že je důležité učit děti zdravé a pravidelné stravě a vysvětlit jim, jak působí například cukr nebo smažené jídlo na organismus. Pokud to pochopí tak na jídlo nebudou pohížet jen jako na prostředek k utěšení hladu a chuti.

  2. chilli (26.03.2012 - 18:34) odpovědět IP: 176.97.244.28

    palec nahoru

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.