Zdeněk Srstka by rád v Hlubočkách strávil delší čas

Publikováno 31. 08. 2008 v rubrice Kultura, Rozhovory, Sport « zpět « úvod

Zdeněk SrstkaSportovec, kaskadér, herec a moderátor Zdeněk Srstka poskytl v sobotu 30. 8. 2008  u příležitosti svého vystoupení v rámci Arabela týmu na akci pořádané FK Hlubočky následující rozhovor pro Zpravodaj obce Hlubočky.

Navštívil jste již někdy naši obec a jak se Vám tu líbí?

Jsem v Hlubočkách prvně, doposud jsem neměl příležitost tuto obec navštívit. Neměl jsem tedy možnost se s ní detailně seznámit, nicméně první dojmy jsou velice dobré. Máte fantastické okolí, velmi se mi líbí spojení divoké přírody s říčkou, prudké svahy se skalními útvary, ale i lesními porosty. Pokud budu mít příležitost, rád bych tu strávil i trochu delší čas.

Začínal jste jako sportovec, vzpěrač a zápasník, a dokonce jste se probojoval až na Olympijské hry. Jak vzpomínáte na OH 1960 v Římě?

Pro mě osobně to byla nádherná olympiáda. Měl jsem možnost poznat nejen velkou část Říma a jeho historické památky, ale hlavně kolegy sportovce z celého světa. Pravda, výsledky mohly být lepší. Ve vzpírání v polotěžké váze do 90 kg jsem skončil devátý, ale jsem docela pyšný na to, že v té době nikdo nepoužíval žádné podpůrné prostředky a každý předvedl ty výkony, které předtím tvrdě natrénoval.

Stal jste se kaskadérem, vystupoval jste pak v různých filmových rolích…

Kaskadér- to nebylo mé povolání. Měl jsem své civilní zaměstnání a kaskadérství byla jakási náhrada za vrcholový sport. Ostatně sportuji a trénuji stále, snažím se udržovat v kondici. S filmem jsem začal těsně po roce 1960 a různých rolí bylo určitě více jak padesát. Jeden z prvních filmů byl Limonádový Joe v roce 1964. Nejvíce jsme byli obsazováni do filmů s válečnou tématikou. Tehdy se nepoužívaly žádné počítačové triky, vše bylo tzv. naostro a každá akce musela vypadat naprosto věrohodně. Z těchto filmů vzpomínám například na Sokolovo, Na západní frontě klid, Most u Remagenu a další.

Z tohoto krátkého výčtu je zřejmé, že jste netočil pouze s československými režiséry, ale i zahraničními.

Ano, byli jsme často vyhledáváni a angažováni zahraničními společnostmi, především americkými a neskromně dodávám, že jsme byli velice dobří a nabídky jsme měli.

Kromě filmu jste vystupoval i v různých televizních pořadech, seriálech a stal jste se i moderátorem pořadu Chcete mě, kde nabízíte různé pejsky z útulků do opatrování.

Je tomu tak, ještě připomenu, že jsem vystupoval i v různých divadelních rolích, samozřejmě, že hlavně komických či zábavného charakteru. Seriálů bylo hodně, namátkou: Byl jednou jeden dům, Možná přijde i kouzelník, Sanitka, Četnické humoresky a další. Moderátora pořadu Chcete mě? dělám velice rád, mám pejsky rád a několik jich mám. Hlavně kvůli přírodě a pejskům  jsem se odstěhoval z Prahy. Právě teď ale teskním po jednom z mých oblíbených pejsků, byl to krysařík. Nevím, zda se zatoulal, nebo si jej někdo úmyslně přivlastnil.

Můžete našim čtenářům prozradit i něco z Vašeho osobního života?

Jak jsem již řekl, mou velikou láskou byl, je a snad i dále bude sport. A protože jsem procestoval mnoho zemí a poznal spoustu různých lidí, těším se vždy na klid svého domova. V tomto roce jsem se znovu, téměř po čtyřiceti letech, oženil se svou dlouholetou přítelkyní Alenkou Dvořákovou - podotýkám, že jsem se nemusel ženit (smích) - a volný čas trávíme doma. Rád se scházím i se svým synem a jeho rodinou. A pozdravuji nejen Vaše čtenáře, ale i všechny lidi tady v Hlubočkách.

Děkuji za rozhovor a určitě budeme všichni rádi pokud Vás opět uvidíme v televizi nebo filmu a ještě raději pak osobně v naší obci.

Se Zdeňkem Srstkou hovořil Leopold Bubeníček

Prohlédněte si fotky z vystoupení Arabela Teamu v Hlubočkách.

Rubrika: Kultura, Rozhovory, Sport |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (3)

 1. Petr Kupka (31.08.2008 - 15:54) odpovědět IP: 77.48.27.78

  Výbornej rozhovor!!! Skvěle odvedená práce!!! Ať žije Leoš!!

 2. Jan Kopalík (10.09.2008 - 15:46) odpovědět IP: 88.103.252.35

  Rozhovor se mi líbil, děkuji Vám za něj.
  Kopalík

 3. Michal (22.09.2008 - 13:22) odpovědět IP: 90.183.75.76

  Pane šéfredaktore, rozhovor nebyl výbornej, ale výborný!!!

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.