Žáci devátých tříd opět navštívili MŠ Hlubočky - Dukla

Publikováno 18. 06. 2009 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Žáci devátých tříd navštívili MŠ v Hlubočkách - DukleV úterý 16. 6. 2009 jsme již třetím rokem navštívili mateřskou školku v Hlubočkách - Dukle s žáky 9. ročníku. V rámci hodin rodinné výchovy mají deváťáci „péči o dítě” od oplození po věk šesti let. A tak návštěva předškolního oddělení v MŠ je jakýmsi zakončením jejich studia této etapy lidského života.

Naši velcí vycházející školáci byli opět perfektně připraveni na malé předškoláky! Ale předškoláci se vůbec nenechali zahanbit a ukázali nám všem, že na vstup do první třídy jsou velmi dobře připraveni. Nebyl pro ně žádný problém počítat třeba i pozpátku, v přírodě se také vyznají, dokonce kluky deváťáky mile překvapili znalostí dopravních značek.

Výtvarně, hudebně a sportovně jsou také nadaní. Novinkou možná pro ně bylo alespoň seznámení se se  základy zdravovědy, ale s tříděním odpadu si také mnozí poradili, i když většinou díky rodině. Dvě a půl hodinky uteklo jako voda. Škoda jen, že nám nepřálo počasí a museli jsme zůstat ve třídách. Předškoláci dostali od deváťáků svoje první vysvědčení a netajili se spokojeností. Vždytˇdostali všichni samé jedničky!

Mgr. Iveta Rozsívalová

Rubrika: Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.