Výstavba kanalizace po více než roce obnovena

Publikováno 26. 09. 2012 v rubrice Co se děje v obci, Zprávy z úřadu « zpět « úvod

Vážení spoluobčané, v těchto dnech byla po více než roční přestávce obnovena stavba Kanalizace IV. etapa, a to v celém úseku od hřbitova až po bývalý kulturní dům.

Hlubočky - DuklaNa základě mnoha informací z nejrůznějších zdrojů se oprávněně domníváme, že po více než ročním jednání a podávání nového projektu počátkem října podepíšeme s ministrem životního prostředí smlouvu o dotaci na vybudování IV. etapy kanalizačního sběrače. Tentokrát ne z evropských, ale českých peněz. Bude pravděpodobně o cca 11 mil. Kč nižší než původně přidělená, což budeme muset samozřejmě nahradit penězi obce. Za této situace rozhodlo zastupitelstvo obce o obnovení prací.

V případě příznivého počasí bude ještě v roce 2012 provedeno:

  • V úseku od obchodu Rella po bývalý kulturní dům bude kompletně uložena kanalizace, vybudovány nové chodníky a Správa silnic Olomouckého kraje provede položení nového asfaltového povrchu v celém profilu komunikace.
  • V úseku od hřbitova po obchod Rella bude položena kanalizace a vozovka bude na zimu zapravena tak, aby byla bezpečně schůdná, v zimním období udržovatelná a sjízdná v běžném standardu bez současných problémů.

V roce 2012 bude tedy položena kanalizace v celém úseku hlavní komunikace III. třídy od hřbitova po bývalý kulturní dům.

Na jaře 2013 budou zahájeny práce na kanalizačních přípojkách k jednotlivým obytným objektům občanů a bude provedeno kompletní položení nového asfaltu v celém profilu vozovky v úseku od hřbitova po obchod Rella. Asi v polovině roku 2013 bude tedy nový asfaltový povrch v celém úseku od hřbitova až po bývalý kulturní dům.

Současně se tímto omlouváme všem občanům za dočasné problémy, které výstavba kanalizace a komunikace způsobí.

Pozn.: S dalšími podrobnosti s realizovanou výstavbou kanalizace a komunikace budou občané seznámeni v říjnu po podpisu smlouvy mezi obcí a Ministerstvem životního prostředí ČR.

PhDr. Ivo Černík, starosta

Rubrika: Co se děje v obci, Zprávy z úřadu | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (3)

  1. petr10 (26.09.2012 - 18:23) odpovědět IP: 94.74.238.122

    nejhorší obec roku !!!!! katastrofa silnice a neni to chvilkova zalezitost

  2. Tomáš (28.09.2012 - 9:35) odpovědět IP: 90.180.208.1

    To koukám. Znovu to samé - zase se staví dřív, než je podepsaná smlouva. To to jednou nestačilo? Nebo je tentokrá příslib od ministerstva důvěryhodnější? A že se blíží zima? Ona se blížila a prošla i minule a nic se nestalo. Pokud vše dopadne do příslibu - jenom dobře, pokdu to nedopadne podruhé, tak se to obyvatelům obce opět sdělí, že ti špatní jsou jinde a vlastně se nic neděje. A zákoné prostředky, jak pohnat ty, co rozhodují dle příslibů k odpovědnosti, nejsou. Takže dejme na modlení.

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.