Výstava a muzika 2011

Navigace: Úvod « zpět

Výstava a muzika “pro nezaujaté lidi” je unikátní akce, která se koná v různých intervalech pravidelně od roku 2003 v prostorách Kulturního domu Na Letním v Mariánském Údolí. Dává si za cíl spojit výtvarné umění od místních a regionálních výtvarníků, muziku, divadlo i historické dokumenty a fotografie.

Kulturní komise při Radě obce Hlubočky, jakožto pořádající orgán, připravuje v letošním roce opět bohatý program této akce, která bude probíhat od 19. do 25. listopadu 2011.

Navrhovaný program:

  • 19. 11. - zahájení - vernisáž výstavy s muzikou
  • 21. - 24. 11. - otevřené výstavní prostory s ukázkou tvorby výtvarníků (malba, kresba, fotografie, grafiky, sochy, projekce animací a krátkých filmů…), výstava místních kronik a historických pohlednic, workshopy pro základní školy, prezentace školního výtvarného kroužku “Malin” s ukázkou elektronické i ruční tvorby, přednášky výtvarníků, komentované prohlídky výstavy
  • 25. 11. - derniera, vystoupení alternativního divadla O.LI.V.Y, autorské čtení básníků, oficiální vyhlášení výsledků fotosoutěže “Krásy Hluboček” a předání cen výhercům, afterparty

Kapely, které vystoupí na vernisáži 19. 11. 2011:

Regionální výtvarníci i zahraniční hosté

Výstavy v Mariánském Údolí dávají již 8. rok prostor desítkám výtvarníkům z našeho mikroregionu, Olomouce a okolí. Nejprve pod hlavičkou “Coporuce” a následně jako “Výstava pro nezaujaté oči” a “Muzika pro nezaujaté uši”. Vedle místních umělců oslovujeme pravidelně také zahraniční hosty a to zejména v souvislosti s muzikou, která je součástí vernisáží. V minulosti se akcí zúčastnili světoznámé osobnosti jako např. Japonka Yumiko, Phil Shoenfelt (Velká Británie), zpěvačka Ashwaq Abdulla Kulaib (Jemen) a řada dalších hostů z Německa, Slovinska, Chorvatska, Španělska a Slovenska, ale také významné a legendární české kapely.

Vystoupení kapel na vernisážích v Mariánském Údolí

Kulturní dědictví a historie

Historie podobných akcí sahá do roku 1982, kdy byl v podniku Moravia založen “Jazz klub”, jehož členové pořádali koncerty a komponované večery s alternativní tvorbou. V roce 2007 proběhla výstava u příležitosti 25 let od založení klubu, která byla doplněna o ukázky kronik z obce Hlubočky. Letos bychom chtěli na tuto úspěšnou výstavu navázat a znovu veřejnosti představit obecní kroniky a navíc historické pohlednice z naší obce, případně i materiály a brožury související s oslavami 60 let založení letecké výroby v Mar. Údolí, 65 let založení FK Hlubočky a 90 let založení Základní školy Mariánské Údolí.

Z historie obce Hlubočky

Informace pro sponzory

Pokud se rozhodnete podpořit tuto jedinečnou akci a stát se tak mecenáši výtvarných a muzických umění v našem regionu, můžeme vám jako sponzorům nabídnout spolupráci a propagaci vaší firmy. Jedná se zejména o umístění loga a informací na propagačních materiálech jak tištěných, tak elektronických. Využít je možno plakáty, letáky, reklamní bannery přímo v místě konání akce, elektronické pozvánky na emailech, webových stránkách a Facebooku. Samozřejmostí je nabídka volných vstupenek pro sponzory a případně i občerstvení (dle výše sponzorského daru). Připravena je sponzorská smlouva s obcí Hlubočky, na základě které je možno odečíst poskytnutou částku ze základu daně.

Obrazy z HlubočekČlánky a informace z minulých ročníků:

Publikum na vernisážiFotogalerie:

Další přílohy a odkazy:

Kontakty:

  • PaeDr. Aleš Prstek - předseda Kulturní komise při Radě obce Hlubočky
  • Tel. 605 524 123
  • Email: prsteka@centrum.cz
  • Adresa: Obecní úřad Hlubočky, Olomoucká 17, 783 61 Hlubočky

Video: Rok 2009

Video: Muzika a výstava pro nezaujaté lidi 2010

Možnosti sdílení: Více |