Výstava pro nezaujaté oči VI.

Publikováno 30. 11. 2011 v rubrice Kultura « zpět « úvod

V týdnu od 21. do 25. listopadu byla v Kulturním domě na Letním v Mariánském Údolí pro širokou veřejnost otevřena Výstava pro nezaujaté oči. Jednalo se již o šestý ročník této akce, která dává umělcům z Hluboček a okolí příležitost prezentovat svou tvorbu, byť jen na několik dní.

Výstava pro nezaujaté oči VI.Na výstavě byly letos opět k vidění různé techniky a formy výtvarného umění – olejomalby, kresby, akvarely, fotografie, počítačová grafika, sochy či různé objekty. Podle ohlasů je kvalita vystavených věcí rok od roku lepší a jelikož byla výstava prodejní, několik artefaktů si zde našlo nového majitele. Velkým lákadlem pro návštěvníky výstavy byla také výstava obecních a farních kronik a kronik místních škol, fotbalového klubu či hasičského sboru, stejně jako sbírka historických pohlednic pana Miroslava Ulrycha.

Workshop základní školy

Workshop ZŠ Mar. Údolí s přednáškou o výtvarném uměníVernisáž výstavy, která byla jako již tradičně spojena s Muzikou pro nezaujaté uši, navštívilo na 150 hostů různých generací, dalších asi šedesát lidí se pak přišlo podívat během týdne na samotnou výstavu. Nechyběla ani Základní škola z Mariánského Údolí s další padesátkou malých návštěvníků, pro které byla připravena přednáška o umění a výtvarnický workshop s hodinou výtvarné výchovy.

Výtvarníci na letošní výstavě

Výstava pro nezaujaté oči VI.Mezi místními a regionálními vystavujícími umělci byli i tentokrát zahraniční hosté – konkrétně studenti ze Španělska Arnau Ricart a Joana Mollaová, kteří vystavovali své malby, videoprojekce a v sobotu na vernisáži předvedli také improvizovanou performance.

Dalšími vystavujícími pak byli: Marek Bohuš, František Dočkal, Mike Esson, Marie Fialová, Pavel Grůz, Jan Kolář, Jolana Lážová, Lucie Nastoupilová, Vítězslav Novák, Petr Palarčík, Petr Plíska, Pavel Rozsíval, Jiří Sosna, Michaela Stejskalová, Petra Stejskalová, Hana Šebelová, Ivan Šimáček, Světlana Šumberáková, Radek Tomanec, Zdeněk Tošovský, Iva Vodičková a Roman Urubek.

Autorské čtení - Petr PalarčíkDerniéra výstavy

Letos poprvé byla součástí výstavy závěrečná derniéra, na které byly za účasti starosty a místostarosty vyhlášeny výsledky fotosoutěže “Příroda Hluboček”, následovalo autorské čtení Petra Palarčíka (alias Petra Pustoryje) a Milana Klimeše a k vidění byly také videoprojekce krátkých animací a experimentálních filmů – za všechny jmenujme zábavné krátké animované filmy Jiřího Frýdka z Mariánského Údolí, které představil a okomentoval sám autor.

Děkujeme tímto obci Hlubočky za finanční a organizační podporu, pořadatelům z kulturní komise a všem, kteří se výstavy zúčastnili – vystavujícím i návštěvníkům. Snad se opět sejdeme příští rok, kdy datum zahájení vychází na 17. listopad 2012.

Radim Zetka, Petr Plíska

Foto: Výstava pro nezaujaté oči VI.

Video: Derniéra výstavy


Video: Jaroslav Polcer

Video: Snajperka Masha – krátký film Antonína Mareše a Jiřího Frýdka

Rubrika: Kultura | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. kunsthistorik (01.12.2011 - 17:27) odpovědět IP: 88.146.150.2

    no do rite

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.