Výstava ovoce, zeleniny a květin

Publikováno 19. 10. 2012 v rubrice Kultura « zpět « úvod

Jak se již stalo tradicí, v měsíci říjnu pořádá naše ZO ČSZ Hlubočky – Mariánské Údolí pravidelné výstavy ovoce a zeleniny. Tak tomu bylo i letos. Výstava proběhla ve dnech 13. až 15. října v KD Na Letním.

Výstava ovoce, zeleniny a květinÚčelem této akce je ukázat a zároveň se i pochlubit sortimentem výpěstků místních zahrádkářů. Na výstavě bylo prezentováno celkem 176 exponátů od dvaceti vystavovatelů. Vystavované exponáty tvořily především jablka, která byla zastoupena jak starými klasickými odrůdami jako jsou Jonathan, Ontario, Sudetská reneta, Moravská jadernička apod., tak i novějšími a především rezistentními odrůdami Rubinola, Goldstar, Topaz, Selena, Florina Rajka a mnoho dalších.

Součástí výstavy byla i odborná literatura, zabývající se především ochranou a výživou ovocných dřevin. Mezi největší vystavovatele patřili Věra Zetková, Rudolf Klos a Miroslav Mlčák. Kromě jiného pořadatelé výstavy nabízeli návštěvníkům k ochutnání čerstvý jablečný mošt.

Co se týká návštěvnosti, tak musím bohužel konstatovat, že 40 osob za dva dny, na to, že jsme největší obec v olomouckém regionu, je docela málo. Návštěvnost pak byla vylepšena až poslední den výstavy, kdy dorazilo 5 tříd ZŠ a 3 třídy MŠ.

I přes tento nedostatek jsou však naši zahrádkáři rozhodnuti, že i v příštích letech v konání výstav budou pokračovat.

Strnad Miroslav, místopředseda ZO ČZS Hlubočky – Mariánské Údolí.

Fotogalerie k článku:


Autor: Jaroslav Polcer

Rubrika: Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.