Výsledky měření provozu na cyklostezce

Publikováno 22. 10. 2009 v rubrice Co se děje v obci, Informace z okolí « zpět « úvod

Ve dnech 2. 9. - 14. 9. 2009 provedla Nadace Partnerství, o. p. s. monitorování návštěvnosti a provozu cyklostezky Velká Bystřice - Hlubočky, ze kterého vyšly zajímavé výsledky. Celkem za 12 dní bylo napočítáno téměř 9000 cyklistů, pěších a bruslařů, hlavně ranní špička na stezce v 5 hodin je zatím mezi měřeními, která nadace prováděla, unikát.

Cyklostezka Velká Bystřice - HlubočkyVe sledovaném období dosáhla celková návštěvnost stezky Velká Bystřice – Hlubočky 8944 osob, přičemž převažuje jejich pohyb ve směru Hlubočky – Velká Bystřice. Denní návštěvnost stezky dosáhla maximální hodnoty v neděli 13. 9. 2009, kdy bylo zaevidováno celkem 982 průjezdů. Naopak minimální hodnota 241 průjezdů byla v důsledku nepříznivého počasí dosažena v pátek 4. 9. 2009. Průměrná denní hodnota návštěvnosti ve všední dny dosáhla téměř 660 osob, v dny pracovního klidu pak přesáhla 750 osob. Nevýrazný rozdíl mezi všedními dny a dny pracovního klidu svědčí o využívání stezky zejména místními obyvateli.

Dle hodinových údajů nastává ve všední dny špička na stezce mezi 5 a 6 hodinou ranní a mezi 17 a 19 hodinou, což je způsobeno dopravou zaměstnanců do firem u stezky a v odpoledních hodinách i rekreačním využíváním stezky. O víkendech lze největší frekvenci ve využívání stezky pozorovat mezi 15 a 17 hodinou. Většina návštěvníků přitom dopoledne a v brzkém odpoledni míří směrem do Hluboček a dále do údolí řeky Bystřice, odpoledne je patrný jejich návrat zpět. Přesné výsledky měření včetně grafů naleznete v příloze.

Analýzu provedla Nadace Partnerství, o. p. s.

Rubrika: Co se děje v obci, Informace z okolí | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. Karel Šiška (23.10.2009 - 9:14) odpovědět IP: 90.183.71.240

    Skutečně zajímavá čísla, která jen potvrzují to, že tato společná akce s Velkou Bystřicí byla hodně úspěšná. A je vidět, že je velký zájem o aktivní způsob trávení volného času. Kvalitní asfaltový povrch, pěkné okolí, zdravé prostředí - jde jen o to vytvořit odpovídající podmínky. A pokud by se ještě podařilo cyklostezku protáhnout směrem “dovnitř” obce na Hlubočky Ves a Duklu a pak směr Hrubá Voda….

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.