Výsledky fotosoutěže „Krásy Hluboček 2010“

Publikováno 30. 11. 2010 v rubrice Kultura, Zajímavosti « zpět « úvod

1. místo - Inverze nad Mariánským Údolím - autor: Lubomír ReichV neděli 28. listopadu 2010 byly v kulturním domě v Mariánském Údolí vyhlášeny výsledky nedávno ukončené fotosoutěže „krásy Hluboček“ a autorům tří nejlepších snímků byly předány hodnoté ceny, které poskytla obec Hlubočky.

Vedle samotných soutěžících a členů redakce Zpravodaje Hluboček, kteří byli zároveň porotci, se předávání za obec účastnil a vítězům poblahopřál také místostarosta, pan Antonín Plíska.

2. místo - Kaple Nejsvětější trojice (Posluchov) - autor: Jakub KadlecNejlepší snímky

Jako nejzdařilejší, porota vybrala snímek pana Lubomíra Reicha, který sice neukazuje samotnou obec, neboť tu zakrývá téměř zcela inverzní oblačnost, ale odpovídá nadmíru zadání soutěže: objevuje krásu, kterou většina z nás toho dne v mlze neviděla.

Druhý v pořadí se umístil mladý fotograf Jakub Kadlec s téměř černobílým snímkem Kaple Nejsvětější trojice v Posluchově, který pracoval s odrazem stavby na klidné vodní hladině. Těšíme se na další jeho snímky, kterých je podle sdělení přítomné Kubovy maminky spousta.

3. místo - Vlakové nádraží Hrubá voda (říjen 2010) - autorka: Veronika ZapletalováJako třetí, skončila fotografie vlakového nádraží v Hrubé Vodě od Veroniky Zapletalové. Tato secesní stavba již dlouho čeká na docenění svých kvalit a hlavně opravu. Autorka snímku se nenechala odradit zchátralostí budovy a podala ji v sépiovém tónu, který jako by vyvolával ducha zašlé slávy tohoto místa.

Po vyhlášení výsledků si všichni přitomní vyslechli komentáře soutěžících k jejich dílům a prohlédli si i zbývající obrázky.

Výherci fotosoutěže - Veronika Zapletalová (3. místo), Jakub Kadlec (2. místo), Lubomír Reich (1. místo)Fotografie ze všech míst obce Hlubočky

Ač to nebylo záměrem, umístily se na prvních čtyřech místech fotografie lokalit: Mariánské Údolí, Posluchov, Hrubá Voda a Hlubočky - Ves, což nás těší. Účelem shromáždění snímků nebyla soutěž sama, bylo jím přitáhnutí pozornosti k naší obci a její prezentace. Obrázky již jsou a nadále budou publikovány na stránkách Zpravodaje i jinde.

Šéfredaktor Zpravodaje Karel Šiška (vpravo) předává první cenu Lubomíru ReichoviPo pozvolném rozjezdu se s blížícím se koncem soutěže přece jen sešlo asi čtyřicet snímků od třinácti autorů, z nichž bylo možno vybírat. Porota se řídila kritérii, obvyklými při hodnocení fotografií, tj. výběrem tématu, jeho neotřelým pojetím, dodržením zásad při fotografování, kompozicí, technickou kvalitou a oním úsilím, hledat a nalézat kolem sebe estetické hodnoty.

Cenami pro vítěze byl kompaktní digitální fotoaparát Canon, publikace Velká kniha digitální fotografie a kniha Dějiny obce Hlubočky. Místostarosta převzal CD se všemi soutěžními snímky ve vysokém rozlišení, které může obec využít pro různé prezentační a archivní účely.

Redakce blahopřeje výhercům a děkuje všem, kteří vyslyšeli její výzvu a poslali své snímky. Zároveň oznamuje, že hodlá vyhlásit další ročník této soutěže, jejiž téma bude brzy ohlášeno. Zúčastnit se může každý, stačí udělat dobrou fotku a nebát se ji poslat.

Dobré světlo přeje Marek Bohuš a redakce

Fotogalerie: Všechny soutěžní snímky zaslané do soutěže

Zobrazit fotky na webu Hlubocky.eu

Rubrika: Kultura, Zajímavosti | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (9)

 1. Jaroslav Móler (27.12.2010 - 16:41) odpovědět IP: 88.146.150.2

  Fotka je to pěkná,ale s krásami Hluboček nemá vůbec nic společného.Příště bude stačit,když někdo vyfotí jen modré nebe nad hlavou,prohlásí že je taky nad naší vsí,patří k našim krásám a ostatní snaživci,hledající ty opravdové utřou nos.

  1. Jirka Mrq (02.01.2011 - 9:14) odpovědět IP: 90.181.86.21

   Fotka, která vyhrála je bezesporu nejhezčí (dle mého soudu). Do jaké míry má co společného s Hlubočkami je na zvážení každého. Předpokládám, že v hodnotící komisi seděli (či stáli) dostatečně fundovaní lidé, kteří věděli co a dle jakých kritérií hodnotit.

   Pane Mólere, vítězná fotka určitě nevznikla z balkonu či střechy domu. Nevím zda byla focena náhodně či cíleně. V každém případě to určitě byla docela zajímavá a náročná práce, takže o focení ” z křesílka na balkoně” bych určitě nemluvil. A vzhledem k tomu, že znám vítěze a vím jak se fotografování věnuje (a většinu ostatních neznám) alespoň já soudím, že si tato fotka výhru zaslouží…. nicméně platí co jsem napsal výše.

   1. Jaroslav Móler (02.01.2011 - 21:00) odpovědět IP: 88.146.150.2

    Proti fotografii jako takové nemám vůbec nic.K takovéto scenerii se člověk jistě nedostane jen tak každý den a musí hledat,mít taky kus štěstí a vědět,jak na to.Šlo mi o to(a nejsem jediný s tímto názorem),zda vítězná fotka koresponduje se zadáním soutěže.Podle mne ne.Další dvě rozhodně ano.A také zcela určitě nebyly foceny z křesílka.To už jak jste napsal,ponechme na úvaze každého. Já osobně neznám nikoho ze soutěžících,takže toto píši zcela nestranně.

 2. Lenochod (27.12.2010 - 17:25) odpovědět IP: 88.146.150.2

  Opravdu si myslíte že fotka která vyhrála tuhle fotosoutěž je ta nejhezčí z fotek které je možno tadyk zhlédnout? Podle čeho poznáme že je to nad Hlubočkama? Fotka je to docela pěkná ale nezajimavá poněvač je to tu celkem často,a řekl bych k danému tématu nevhodná. S druhým a třetím místem souhlasím,poněvač je tam zřetelné kde se daný objek nachází a účastníci zvolily vhodnou techniku a fotky jsou krásný. Jen mě mrzí že nesoutěžily fotky přímo z Hluboček. Je tu celkem dost krás.

  1. Petr (02.01.2011 - 21:33) odpovědět IP: 217.170.97.33

   Naprosto souhlasím s Panem Molerem

 3. Petr Plíska (04.01.2011 - 15:46) odpovědět IP: 77.48.155.242

  Dobrý den. V redakci jsme se s kolegy na vítězném snímku shodli jednohlasně, protože je to podle nás fotografie, která je krásná, originální a dobře zkomponovaná. Ukazuje přírodní scenérii a krásu Hluboček i když z velké části zahalenou do mraků inverze, které se zarývají do našeho údolí. Tématicky to dle našeho názoru není v rozporu se zadáním soutěže.

  Měl jsem možnost hovořit na toto téma s několika lidmi a všichni souhlasili s tím, že právě toto je vítězná fotka. Na druhou stranu chápu, že někdo má jiný názor, jak už to bývá u vnímání estetiky a umění…

  1. Lenochod (17.01.2011 - 17:37) odpovědět IP: 88.146.150.2

   Pane Plísko,fotografie je to sice pěkná,ale tvrdím (a myslím si že nejen já) že není k zadanému tématu vhodná. To mohu vyfotit údolí někde třeba na Šumavě a tvrdit že to je krása Hluboček,nebo jak už komentoval pan Molér,mohu vyfotit nebe nad hlavou,a tvrdit že to je krása Hluboček. Řekl bych,že na fotografii by mělo být znatelné že jsou to Krásy Hluboček. Nemám nic proti osobě ,,výtězné” fotky,ale tvrdím že z daného výběru fotek jsou tam rozhodně pěknější a zřetelnější krásy Hluboček…

   Měl bych pro příští fotografickou soutěž návrh,aby o vítězných fotografiích rozhodly občané Hluboček hlasováním.

   S pozdravem p.Běhal

 4. Marek Bohuš (05.01.2011 - 14:20) odpovědět IP: 158.194.56.139

  Milí diskutující,

  jsem příjemně překvapen, že na poměry našeho webu velmi živou diskusi, dokáže rozproudit nejen téma tak přízemní, jako je padlý sníh, ale i téma vznosné, jakým je hledání krásy.

  Děkuji
  Marek Bohuš

 5. bourec (11.01.2011 - 13:27) odpovědět IP: 88.146.150.2

  posluchov ,vchod do stoly ,za oponou, ,inverze