Výsledek Tříkrálové sbírky v Hlubočkách – vybralo se více než 16 tisíc korun

Publikováno 18. 01. 2012 v rubrice Co se děje v obci « zpět « úvod

Tříkrálové koledování letos skončilo a v těchto dnech se sčítají výsledky v jednotlivých arcidiecézních charitách. Rozpečeťování pokladniček probíhalo již minulý týden a zatím jsou známy průběžné výsledky výnosu Tříkrálové sbírky.

Tři králové na PosluchověTříkrálová sbírka bude použita stejně jako v minulých letech na pomoc lidem v nouzi u nás i v zahraničí, a to jak formou přímé pomoci potřebným, tak financováním rozvoje a vybavení, ale také na provoz charitativních zařízení a projektů. Stejně jako v roce 2011 bude třeba z prostředků sbírky zachraňovat některé sociální služby, u nichž by jinak díky snižující se podpoře státu hrozilo, že zaniknou a jejich uživatelé zůstanou bez pomoci.

Výsledek sbírky v obci Hlubočky

V obci Hlubočky, Mariánské Údolí a Posluchov bylo do pokladniček vybráno 16.414,- Kč, v okrese Olomouc to bylo 1.086.333,- Kč. Celkový výtěžek Tříkrálové sbírky 2012 je zatím předběžný a pravidelně je aktualizován na webové adrese www.trikralovasbirka.cz/vysledky.

Na závěr bych ráda citovala ředitele Arcidiecézní charity Olomouc, pana Václava Keprta:

Hospodářská recese a krize jsou slova, která slýcháme stokrát za den ze všech sdělovacích prostředků. Přesto jsou lidé ochotní rozdělit se a pamatovat na druhé. Snad je to i tím, že jsou v takové situaci citlivější a vnímavější, možná je to tím, že za deset let už tato sbírka pomohla desítkám tisíců lidí a veřejnost jí proto věří. Já nevím, ale každopádně chci už teď všem poděkovat.

Také já chci poděkovat především všem dárcům, ale i koledníkům a vedoucím skupinek. Děkuji za podporu obecní úřadu, zvláště našemu panu starostovi a paní tajemnici.

Dagmar Samková, foto: Marek Bohuš

Rubrika: Co se děje v obci | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.