Výměna zvonů na separovaný odpad

Publikováno 19. 07. 2011 v rubrice Co se děje v obci, Zprávy z úřadu « zpět « úvod

Z důvodů zkvalitnění svozu separovaného odpadu přistoupila obec Hlubočky v těchto dnech k výměně zvonů na separovaný odpad za modernější, pohodlnější i účelnější kontejnery o objemu 1.100 litrů.

Nové kontejnery na separovaný odpadVýměna proběhla u nádob na plasty a papír. Nádoby na sklo zůstaly zachovány. Realizace umožní lepší přístup ke sběrovým místům včetně možnosti ukládat objemnější předměty, které byly do této doby často ponechávány vedle sběrných nádob. Navíc dojde k úsporám při odvozu odpadu ke zpracování, protože kontejnery budou vyvážet standardní „popelářské“ vozy, které odpad pro lepší využití kapacity auta při sběru přímo lisují.

Ke stávajícím sběrovým místům navíc přibyly tři nová: u základní školy v Dukle, mateřské školy v Dukle a v ulici Na Orátě u výměníkové stanice .

V souvislosti s novým systémem by mělo dojít k navýšení produkce separovaného odpadu v obci Hlubočky. To se pozitivně promítne v čerpání finančního příspěvku ze systému EKO-KOM, do něhož je obec Hlubočky zapojena.

Ing. Lenka Polová, OÚ Hlubočky

Rubrika: Co se děje v obci, Zprávy z úřadu | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. Martin (21.07.2011 - 20:23) odpovědět IP: 88.146.150.2

    Nové kontejnery se mi líbí a myslím si, že to bude přínos :-)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.