Žena vjela na přejezdu v Bystrovanech pod vlak

Publikováno 04. 04. 2010 v rubrice Informace z okolí, Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

Ilustrační fotoV sobotu 3. 4. 2010 došlo krátce před sedmnáctou hodinou k dopravní nehodě, při níž se rychlík srazil s osobním automobilem na železničním přejezdu v Bystrovanech na Droždínské ulici.

“Z dosud nezjištěných příčin vjela sedmatřicetiletá řidička stříbrného automobilu značky Peugeot 206 na železniční přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl rychlík směrem od Krnova. Vlak narazil do boku auta a vytlačil ho z kolejiště,” informovala olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová. 

Ve vlaku nebyl nikdo z cestujících zraněn. Žena cestovala autem sama. ”S lehčími pohmožděninami a otřesem mozku byla převezena do Fakultní nemocnice v Olomouci, aby se vyloučilo závažnější poranění,” uvedl Jiří Weinberg, náměstek ředitele krajské záchranné služby.

Na několik hodin byla přerušena doprava na trati Olomouc - Opava. Případ je nyní v šetření Policie ČR a Drážní inspekce. “Světelná výstražná signalizace byla v době nehody v činnosti. Předběžně odhadnutá škoda činí 100 tisíc korun na vozidle, 100 tisíc korun na trati a 200 tisíc korun na vlaku,” řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

V Česku jsou nehody na přejezdech čím dál častější. Za první čtvrtletí letošního roku na nich zemřelo už 13 řidičů, což je téměř dvojnásobek ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Petr Kupka

Rubrika: Informace z okolí, Černá kronika, policie a hasiči | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.