Vítání jara v Mateřské škole Mariánské Údolí

Publikováno 30. 03. 2012 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Po zimě, se kterou jsme se rozloučili Pohádkovým karnevalem, jsme postupně začali vítat očekávané jaro. Zimu jsme společně s dětmi utopili v řece Bystřici a tím jsme se s ní definitivně rozloučili.

Vítání jara v naší školceDo jarního kabátku se nám také začala převlékat naše školní zahrada. Díky akčnímu a novátorskému přístupu paní ředitelky se obyčejná školní zahrada začala měnit na zahradu ekologickou. Do přestavby se také dobrovolně zapojili rodiče dětí a dne 28. 3. 2012 proběhla společná brigáda. Všem zúčastněným děkujeme za práci a čas, který na zahradě strávili natíráním laviček, průlezek, hrabáním, přípravou záhonků a úklidem zahrady. Nálada byla výborná a odměnou nám byla zcela jinak vyhlížející zahrada, která dětem bude sloužit nejen k hraní, ale také jako přírodní učebna.

Bude zde samozřejmě prostor i k odpočinku a hrám. Tohle zázemí bylo dětem vytvořeno realizací vrbových staveb.

I v prostorách budovy mateřské školy je již cítit jaro a blížící se Velikonoce díky výrobkům a pracím dětí a učitelek, které je možné zakoupit od 29. 3. v rámci Dne otevřených dveří. Výtěžek ze zakoupených výrobků bude použit k zakoupení dřevin na školní zahradu.

Jako poslední společná jarní akce nás čekají Čarodějnice, na které se už teď moc těšíme, a které proběhnou koncem dubna. Termín bude upřesněn na stránkách naší školky – www.msmudoli.estranky.cz.

Radka Šolcová

Fotky k článku:

Rubrika: Školy a školky |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.