Virtuální procházka po Hlubočkách

Publikováno 23. 07. 2012 v rubrice Zajímavosti « zpět « úvod

Jak už jsme informovali na Facebooku, v polovině června zveřejnila společnost Google nové Street View. Nasnímány byly téměř všechny obce České republiky a ani Hlubočky nezůstaly stranou.

Street View ve střední a západní EvropěStreet View je součástí Map Google a umožňuje uživatelům virtuálně procházet ulicemi díky speciálním panoramatickým snímkům. Ty jsou pořizovány pomocí sady fotoaparátů, které jsou umístěny na automobilech nebo tříkolkách. Díky tomuto způsobu snímání má člověk při prohlížení obrázků pocit, jako by na daném místě opravdu stál a rozhlížel se kolem.

Během uplynulého roku se při aktualizaci Street View Google věnoval také Česku. Jak je vidět na přiloženém obrázku, tato společnost si českých uživatelů opravdu váží.

Letní i zimní snímkování

Snímky z Hluboček vznikaly v létě 2011 a v zimě 2012. Část obce je proto ve Street View pod sněhem, zatímco jinde se všechno zelená. Zajímavý přechod mezi dvěma ročními obdobími vznikl např. na křižovatce ulic Československé armády a Olomoucké nebo na silnici těsně před prodejnou Ráj hraček.

Street View v HlubočkáchZdokumentovány jsou všechny místní části Hluboček kromě Smilova, na Dukle a v Hrubé Vodě však auto projelo pouze hlavní tah. Přestože všechny registrační značky dopravních prostředků a obličeje lidí na snímcích jsou rozmazané, přece jen se možná na některých poznáte. A možná, že při virtuální procházce narazíte i na jiné zajímavosti.

Mapy.cz nabízí nový ptačí pohled

Další alternativu ke klasickým fotomapám nabízí také české Mapy.cz. Jde o takzvané šikmé snímky, které v mapě najdete pod tlačítkem „Ptačí pohled“. Tímto způsobem je v Česku pokryto zatím 220 největších měst (zdroj: mapy.cz.sblog.cz), z těch nejbližších jsou to např. Olomouc, Šternberk, Přerov nebo Prostějov. Podobnou funkci sice nabízí i mapy od Google, ty však pokrývají daleko méně českých a moravských obcí.

Petra Morkesová

Google Street view - Obecní úřad Hlubočky


Zvětšit pohled
Klikněte a táhněte myší pro otáčení, použijte šipky v snímku pro pohyb po ulici.

Rubrika: Zajímavosti |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.