Veřejná poznávací cyklojízda mikroregionem Bystřička

Publikováno 08. 06. 2012 v rubrice Informace z okolí, Přehled akcí « zpět « úvod

Navštivte v sobotu 9. června 2012 všechny obce mikroregionu Bystřička a získejte občerstvení a vstupenku na akci REGI Banjo, které se koná také v sobotu 9. června 2012 od 15.30 hod. v novém amfiteátru ve Velké Bystřici.

Cílem této akce je získat a předložit orazítkovanou část mapky. Mapky získáte ve dnech 4.–8. 6. 2012 na obecních úřadech obcí mikroregionu a v informačním centru v podloubí radnice na Horním náměstí v Olomouci, nebo v den konání akce 9. 6. 2012 při zahájení ve sportovním areálu v obci Bystrovany.

Cyklovýlet po obcích mikroregionu BystřičkaZahájení se koná dne 9. 6. 2012 od 9.30 hod. ve sportovním areálu v Bystrovanech, zde obdržíte kompletní informace a malé pohoštění. Razítka cestou mikroregionem získáte na vyznačených místech v přiložené mapce a to v době od 10 do 18 hod.

Okruhy cyklistické trasy:

MODRÝ OKRUH:

  • Náročnost: lehká
  • Délka: 10 km
  • Bystrovany – křižovatka / Křižovatka u arboreta Horizont / Obecní úřad Bukovany / Chatová oblast Deštníky / Bystřická přehrada / Zámek Velká Bystřice / Bystrovany – křižovatka

ČERVENÝ OKRUH:

  • Náročnost: střední
  • Délka: 24 km
  • Přáslavice – křižovatka / Kocourovec / Restaurace U Matýska / Křižovatka u Farmářské bašty / Jezdecký areál Hostinův Důl / Zámek Tršice / Vacanovice – křižovatka / Obecní úřad Doloplazy / Křižovatka U Váhy / Kaple Svésedlice / Přáslavice – křižovatka

ZELENÝ OKRUH:

  • Náročnost: těžká
  • Délka: 12 km
  • Zámek Velká Bystřice / Chatová osada Burk / Žel. st. Hlubočky – Mariánské Údolí / Mrsklesy-Kovákov / Mrsklesy sportovní areál / Přáslavice – křižovatka / Zámek Velká Bystřice

Vyhodnocení a Regi Banjo ve Velké Bystřici

Okruhy cyklovýletu mikroregionu

Vyhodnocení a výdej občerstvení bude ve stánku mikroregionu na Zámeckém náměstí ve Velké Bystřici od 16 do 20 hod. Za všech jedenáct potvrzených návštěv v obcích obdrží účastník vstupenku na REGI Banjo, 2x nápoj, (pivo nebo nealko) a párek. Za nejméně 6 razítek pak vstupenku na REGI Banjo a nápoj (pivo nebo nealko).

Hlavní organizační zásady: průběh akce je individuální, každý účastník si trasu po okruzích a čas volí sám, nevybírá se žádné startovné ani vstupní poplatek, každý účastník obdrží při své přítomnosti na daném místě jen jedno razítko. Účast je na vlastní nebezpečí a odpovědnost.

Podpora cykloturistiky v mikroregionu Bystřička:

Obce mikroregionu Bystřička se dlouhodobě snaží o podporu cykloturistiky a cyklodopravy. V uplynulých letech byla vybudována řada krásných, bezpečných cyklostezek a cyklotras. V roce 2011 se podařilo získat ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj finanční prostředky na dobudování a vyznačení turistických cyklookruhů regionem a tak veřejnosti lépe představit výsledky výše uvedeného úsilí. Při dnešní akci chceme veřejnosti cyklookruhy představit a pozvat všechny k pravidelným návštěvám našich obcí.

Přílohy:

Grafická pozvánka k akci:

Poznávací cyklovýlet po mikroregionu a Regi Banjo 2012

Rubrika: Informace z okolí, Přehled akcí | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.