Velkobystřická kapela v Hřebíkové

Publikováno 18. 11. 2010 v rubrice Z historie obce « zpět « úvod

Bystřická kapelaPaní Hrabalová z Mariánského Údolí poskytla redakci fotografii ze svého archivu, která zachycuje skupinu hudebníků před bývalou stolárnou firmy Moravia v Hřebíkové. Jedná se pravděpodobně o dechovou kapelu z Velké Bystřice, ve které hráli muzikanti z Mrskles a Nepřívazi. Třetí hráč zleva je pan Hartl, otec majitelky fotografie. Muž zcela vpravo je řidič v uniformě dopravního podniku.

Snímek byl podle všeho pořízen před válkou a zachycuje továrnu tak, jak už dávno nevypadá. Dnes chybí komíny a budovy v pozadí byly také zbourány. Zbyla jen ruina zmíněné stolárny na křižovatce ulic Ztracené a Dukelských hrdinů. Na archivním snímku ještě není teplovodní potrubí nad silnicí, které je na snímku z nedávné doby už opět snesené.

Místo fotografie dnesLinkový autobus na fotografii je dokladem trasy, která je dnes rovněž minulostí. Na vývěsce stojí: Schmeil Hlst. - Marienthal über Gr. Waltersdorf tzn. Smilov zastávka - Mariánské Údolí přes Velkou Střelnou. Autobus vozil cestující z bystřického údolí u Smilova přes planinu Oderských vrchů, dnešním vojenským prostorem Libavá a přes Mrsklesy zpět do údolí v Mariánském.

(mb)

Rubrika: Z historie obce |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. Marek Bohuš (04.04.2011 - 16:28) odpovědět IP: 158.194.56.139

    V mezidobí se podařilo identifikovat některé další hudebníky na fotografii: první zleva s heligonem p. Čihalík, druhý zprava s baskřídlovkou p. Zvěř.

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.