Varování všem seniorům

Publikováno 03. 05. 2009 v rubrice Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

Jak se často informuje ve sdělovacích prostředcích o okradených či podvedených občanech vyššího věku, tak ani naše obec není výjimkou a pochybní prodejci se snaží okrást či podvést i naše spoluobčany.

Tak jako se to povedlo v březnu tohoto roku, kdy samostatně bydlící paní navštívili občané “tmavší” pleti hovořící slovensky a nabízeli k prodeji různé zboží (přikrývky, hrnce, atd.).

Ilustrační fotoPaní určité zboží koupila, avšak prodejci ji tak zmanipulovali a podvedli, že nemá ani peníze, ani zboží. Tímto se dopustili trestného činu podvodu.

Skutečnost je taková, že mají působiště po celém státu a zřejmě zpětně je již nikdo nikdy nedohledá. OP Hlubočky proto všechny podezřelé “prodejce” a vozidla prověřuje, stačí obyčejná kontrola dokladů a “prodejci” opouští naši obec.

Chceme proto varovat všechny seniory, aby tyto “prodejce” v žádném případě nepouštěli do bytu a neskočili na lep jejich promyšleným a důvěryhodným argumentům. Vzhledem k tomu, že tuto zprávu zřejmě většina seniorů číst nebude, vyzýváme rodinné příslušníky, aby své rodiče, prarodiče atd. řádně varovali a poučili.

Zdeněk Osoba, Obecní policie Hlubočky

Rubrika: Černá kronika, policie a hasiči | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.