Vánoční trhy v Mateřské škole Hlubočky–Dukla

Publikováno 10. 12. 2011 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Nastal nám adventní čas a vedení Mateřské školky v Hlubočkách–Dukle společně s maminkami ze SRPDŠ uspořádalo pro veřejnost tradiční Vánoční trhy. Náročné přípravy vyvrcholily v pátek 2. 12. 2011 v 15:30 hodin, kdy se otevřela brána vánočně vyzdobené zahrady s trhovými stánky.

Vánoční trhy v Hlubočkách - DukleSlavnostní atmosféru Vánoc navodilo úžasné vystoupení dětí MŠ z oddělení Motýlků. Vánoční písně a koledy zpívaly tak krásně, že ihned při prvních tónech utichlo vše kolem a zraky každého z návštěvníků směřovaly pouze na děti.

Po uměleckém zážitku do zahrady přišel očekávaný Mikuláš, doprovázený andělem a čertem. Sladkostmi obdaroval všechny děti, které na zahradě potkal. Nabídka ručně vyrobených vánočních ozdob, dekorací a perníkových dobrůtek v trhových stáncích byla velmi bohatá a lákavá.

Mikulášská nadílkaProdejem Vánoční hvězdy občanského sdružení ŠANCE jsme přispěli na pomoc dětem s hematologickým a onkologickým onemocněním. Vánoční bufet, který nabízel klasické vánoční dobroty, a to punč, cukroví a klobásu, o spokojené zájemce nouzi neměl.

V sobotu 3. 12. 2011 od návštěvy vánočních trhů odradila potencionální zájemce ledovka a mrznoucí déšť. I když stánky s výrobky byly přesunuty do vnitřních prostor MŠ, zájem o nabízené ozdoby ze strany veřejnosti již nebyl. A byla to škoda, protože nabídka byla i druhý den trhů stále bohatá.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci a přípravách, hlavně děvčatům, které byly ochotné prezentovat a nabídnout své krásné výrobky ve stáncích. Největší poděkování patří paní Hýblové, paní Holoubkové a především dětem za jejich pečlivě připravené umělecké vystoupení.

Silvie Táborská

Fotogalerie: Vánoční trhy v MŠ Hlubočky–Dukla


Foto: Marek Bohuš a Zdeněk Táborský

Rubrika: Školy a školky |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.