Vánoční koncert Moravské veselky

Publikováno 30. 12. 2010 v rubrice Kultura « zpět « úvod

Vánoční koncerty dechové hudby se stávají i v naší obci pomalu tradicí a myslím, že tradicí pěknou. Ten letošní se konal 12. prosince 2010 v 17.00 hod.v kulturním domě Na Letním.

Moravská veselka Na LetnímPo předcházejících dvou letech, kdy k nám jezdila Dechová hudba Hanačka z Břestu, rozhodli se pořadatelé pro Moravskou veselku ze Sušic u Přerova.

Program byl rozdělen do dvou částí

První byla přehlídkou skladeb, které soubor hraje na festivalech a různých vystoupeních. Ve druhé zazněly vánoční písně a koledy. Program sestavil a dirigoval pan Miroslav Smrčka. Pod jeho taktovkou se ozývaly skladby, které posluchače přivedly k té správné náladě nadcházejících svátků.

Moravská veselka Na LetnímVynikající výkony zpěváků a zpěvaček jsou pravidelnějším návštěvníkům dechové hudby známy a zde se jen potvrdily. Průvodní slovo pana Pavla Železného bylo pojato v duchu dnešní doby a vyloudilo úsměv na mnoha tvářích.

Nutno připomenout, jak příjemné prostředí připravili pořadatelé. Bar fungoval i s obsluhou, stolová úprava se světélky svíček dodávala pocit tepla i blízkosti jeden druhému. I když , kdo se méně oblékl mohl pocítit i chlad.

Všechno však vynahradila srdečná atmosféra a lidé, kteří se sejdou po roce, chtějí být pospolu a mají si o čem povídat. A že jich letos bylo - až 130! Někteří museli v autobuse i stát. Přesto slíbili, že přijedou zas a rádi. Budeme se těšit.

Anna Mikisková

Fotogalerie - vánoční koncert Moravské Veselky Na Letním

Foto: Anna Mikisková

Rubrika: Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.