V Hlubočkách spustili děla, vlek možná už o víkendu

Publikováno 30. 11. 2010 v rubrice Co se děje v obci « zpět « úvod

První dávku technického sněhu už naházela sněhová děla na sjezdovku v Hlubočkách u Olomouce. Má mrznou i v dalších dnech a vlekaři nevylučují, že o víkendu by alespoň jeden vlek mohli rozjet.

Sněžná děla v Hlubočkách ve SkiareáluNa návštěvníky se začnou připravovat i majitelé areálu v Domašově nad Bystřicí, kteří by chtěli začít s umělým sněhem zřejmě v příštím týdnu.

„Zasněžovali jsme ze čtvrtka na pátek a ze soboty na neděli. Teď čekáme, až zase zamrzne a budeme pokračovat. Zatím sněžíme do hromad, a ve čtvrtek zvážíme, zda bychom nemohli pustit jeden vlek na víkend,“ uvedl spolumajitel lyžařského areálu Michal Stojmenov.

Na lyžaře se již připravují i v Domašově nad Bystřicí. Noví majitelé areálu na okraji obce investují do vleku a zázemí pro lyžaře nemalé finance.

„Dnes dovezeme zasněžovací tyče a uvidíme, jak bude přát počasí. Rádi bychom spustili provoz někdy kolem 15. prosince,“ uvedl Radomil Vrba, jednatel společnosti, která lyžařský vlek ve výběrovém řízení vloni odkoupila od obce.

Zaseněžování ve Skiareálu HlubočkyJen na pořádný příděl sněhu čekají v Pasece-Karlově, kde jsou odkázáni pouze na ten přírodní.

„Vloni jsme začali lyžovat až 9. ledna. Doufáme, že letos to bude dříve. Sněží, tak uvidíme, co přinesou další dny. My jsme připraveni,“ uvedl provozovatel střediska Antonín Kryl.

Sněžit bude. Na Olomoucku ale slabě, spíše by mělo jít o přeháňky

„Ve středu bude sněžení trvalejší, kolik sněhu spadne, v tuto chvíli těžko odhadovat. Bude mrznout. Nejnižší teploty budou ve středu minus dvanáct až minus šestnáct. Nejvyšší minus osm až minus čtyři,“ uvedla meteoroložka Hana Šeděnková.

Autorka: Daniela Tauberová, zdroj: Olomoucký deník

Aktuální pohled z webové kamery ve Skiareálu Hlubočky:

Skiareál Hlubočky - webkamera sjezdovka

Archiv kamery ve Skiareálu Hlubočky. Více info na www.skiarealhlubocky.cz.

Meteogram: předpověď počasí na nejbližších 48 hod. pro Olomouc

Meteogram

Více o počasí

Rubrika: Co se děje v obci | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.