V Hlubočkách proběhla Tříkrálová sbírka

Publikováno 20. 01. 2009 v rubrice Co se děje v obci « zpět « úvod

Ve dnech 6.-11. 1. tohoto roku se v Hlubočkách uskutečnila Tříkrálová sbírka. Bylo to asi prvně v novodobých dějinách naší obce , kdy jste v našich ulicích mohli potkat tři krále zvěstující lidem požehnání a štěstí do nového roku.

Tři králové v Hlubočkách v kosteleChtěla bych poděkovat nejen koledníkům, ale hlavně štědrým dárcům, kteří se zasloužili o to, že první mise tří králů v Mariánském Údolí, na Poslechově a v Hlubočkách mohla být tak úspěšná. Tady se chci omluvit všem těm u jejichž dveří koledníci nezazvonili, ale vězte, že jejich malý počet a jejich maličké nožičky ještě nestačily obejít tolik domovů v naší vesnici. Přejme si, aby se příští rok tři králové do Hluboček vrátili a mohli tak zazvonit i u vašich dveří.

A kolik se v Hlubočkách vybralo? Do dvou pokladniček dobří a štědří lidé přispěli celkem 13 981,50 Kč. V olomouckém okrese se celkem vybralo 931 670,50 Kč. Osobně si proto myslím, že v Hlubočkách je hodně šlechetných lidí, kteří mají opravdovou radost z obdarování potřebného člověka. Údaje o výtěžku a využití sbírky si můžete najít na stránkách www.olomouc.charita.cz. Doporučuji pozorněji prohlédnout.

Na konec jsem si nechala informaci o projektu, jenž bude částečně financován právě z výtěžku Tříkrálové sbírky. Ve Velké Bystřici zřizuje Charita zázemí pro poskytování pečovatelské služby v rámci projektu „Střediska pečovatelské služby na venkově”. Tato služba bude fungovat i pro občany Hluboček. Váš dar tedy bude použit pro skutečného, konkrétního člověka.

V úterý 6. 1. 2009 proběhlo na Tři krále zpívání v kostele Božského Srdce Páně v Hlubočkách za účasti dětí zmateřských a základních škol. Na našem webu naleznete fotky z tohoto Tříkrálového zpívání.

Přečtěte si také článek Charita bude rozšiřovat pečovatelskou službu na venkov.

Dagmar Samková

Rubrika: Co se děje v obci | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.