V Hlubočkách byla objevena ropa

Publikováno 01. 04. 2010 v rubrice Co se děje v obci « zpět « úvod

Čerpání ropy pomocí pumpyNaleziště ropy, které bylo objeveno před několika dny v Hlubočkách, je podle Světového ropného úřadu největší za posledních padesát let. Tento unikátní nález oznámila česká společnost Petroleum.

Ropa byla objevena pod sídlištěm Na Orátě v Hlubočkách-Dukle v hloubce sedmi tisíc metrů. ”Tuto lokalitu chceme ještě letos vysídlit a srovnat se zemí. Buldozery jsou již připraveny. Na místě sídliště pak vyrostou těžařské věže a ropná rafinerie. Zdejší obyvatelé dostanou náhradní byty. O možnostech jejich přestěhování se zatím jedná,” uvedl Karel Vrták, tiskový mluvčí společnosti Petroleum.

V Česku jako v SAE

Nejvyšší budova na světě Burdž Dubaj měří 818 metrůŽe se v Hlubočkách může skrývat ropa, předpokládali odborníci již několik let. “Nečekali jsme ale, že zde objevíme tak velké naleziště té nejkvalitnější ropy na světě. Tento objev navíc vyřeší problém s ubývajícími světovými zásobami ropy na mnoho desítek let a Česko přestane být závislé na jejím dovozu ze zahraničí,” dodal mluvčí.

Až dosud byly zásoby ropy v ČR velmi malé, přesto vysoce kvalitní díky nízkému obsahu síry a kovů. Nejperspektivnějším místem těžby u nás bylo ještě nedávno Břeclavsko. Tamější ložiska ale nejsou nijak významná ze světového hlediska. Nález v Hlubočkách však celou situaci změní a posune Českou republiku mezi největší světové producenty ropy.

Hlubočky se tak díky tomuto objevu stanou nejbohatší obcí České republiky. Životní úroveň obyvatel Česka pak vzroste podle analytiků až o 75%. Skončí útrapy s nezaměstnaností, státním dluhem a lidé budou žít v blahobytu a luxusu po vzoru Spojených arabských emirátů.

(apr)

Rubrika: Co se děje v obci |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (4)

 1. Josef Hrbek (01.04.2010 - 13:09) odpovědět IP: 88.146.150.236

  ZÁKON č. 140/1961 Sb.

  TRESTNÍ ZÁKON

  §199 (1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem.

  Ale dnes je 1. dubna, APRÍL, snad tedy část obyvatelstva nějakého místa přimhouří oko…;-)

 2. Martin Curlly (01.04.2010 - 17:46) odpovědět IP: 88.146.150.2

  Dobrý “APRÍL”

 3. Pavel Gruz (02.04.2010 - 11:59) odpovědět IP: 86.9.90.0

  :)))))))))
  Pral bych to Hlubockam z celeho srdce, ale……dobry “April” vtip, to se musi uznat!!!

 4. Helena (26.04.2010 - 11:29) odpovědět IP: 85.71.13.38

  Petiku, Petiku.. Stále ten stejný - inteligentní smysl pro humor? :-D

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.