Úspěšný víkend hasičů z Hluboček

Publikováno 21. 06. 2012 v rubrice Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

Když muži a ženy hasičů z Hluboček postoupili z okrskového kola do okresního a děti postoupily z okresního kola hry Plamen do krajského, měli jsme radost. Ale vzhledem k tomu, že vedení Okresního sdružení hasičů necitlivě zvolilo termín okresní soutěže mužů a žen v termínu krajského kola hry Plamen, měli jsme vrásky na čele. Museli jsme rozdělit síly, někteří z trenérů museli na okres mužů a žen jako závodnici či rozhodčí a také jsme byli nuceni řešit dopravu.

A tak mimo běžné trenérské záležitosti jsme řešili i logistiku, kdo kdy kam s čím přijede a pojede, zápůjčka stroje a podobně. Na trénincích se potkávali děti s dospělými a občas byly nervy na pochodu.

Mladí hasiči z HlubočekV krajském kole skončilo družstvo dětí na druhém místě

Ale vše se zvládlo a v pátek 8. června 2012 jsme vyrazili s družstvem dětí na krajské kolo, přesněji jeho část do Hrabišína, kde se běžel závod požárnické všestrannosti. Ten není u dětí ani trenérů příliš oblíben, a tak jsme všichni čekali, co nám trať přinese. Začátek se neukázal tak špatný, čtvrté místo dávalo naději, zvláště když některé dobré družstva skončily za námi.

Po večeři jsme jeli přespat na nedalekou chatu jednoho z trenérů a druhý den vyrazili do Šumperka. Tam na nás v sobotu 9. června čekal připravený městský stadion s tartanovou dráhou, který dával tušit dobré výkony. Vzhledem k vývoji počasí se první odběhaly štafety a nám se podařilo ze štafety požárních dvojic brát 3. místo, ze štafety CTIF 5. místo a štafeta 4×60 m byla čtvrtá.

Mladí hasiči z Hluboček - druhé místo v krajiPo obědě se dobíhal požární útok CTIF, disciplína kde rozhodují hlavně trestné body. Tam se nám podařilo zaběhnout téměř bez trestných, ale stejně to stačilo pouze na 5. místo. Důležité ovšem bylo, že před požárním útokem – královskou disciplínou – jsme byli už na druhém průběžném pořadí.

Když požární útok vyšel podle našich představ, mohli jsme se radovat. S časem 15,24 s jsme tuto disciplínu vyhráli a krásné druhé místo jsme si udrželi. Na první Bludov nám chybělo propastných 14 bodů, a proto jsme jim popřáli k jasnému vítězství, ale za sebou jsme nechali Špičky, Henšov i Trusovice a dosáhli jsme na historicky nejlepší umístění okresu Olomouc v krajském kole hry Plamen.

Muži i ženy vyhráli okrskové kolo v požárním sportu a postoupili do krajské soutěže

Hasičky z Hluboček

Hasiči z Hluboček - mužiV Přáslavicích tou dobou vrcholila soutěž mužů a žen v požárním sportu. Ta měla také zajímavý vývoj. Družstvo žen se potýkalo s potížemi, druhé na stovkách, třetí ve štafetě, požární útok také stříbrný, a přestože nevyhrálo žádnou disciplínu, lepší požární útok je posunul před druhou Náměšť na Hané, přičemž měly oba týmy stejný počet bodů. Ale historie se nebude ptát, a tak holky mohou svou reputaci vylepšit v krajském kole, kde už to zase budou, doufám, ty holky z Hluboček, na které jsme zvyklí.

U mužů to bylo o něco lepší, druzí na stovkách i štafetě a útok zlatý, a tak své vítězství si zasloužili lepším bodovým výsledkem. Na druhém místě stejně jako u žen skončili muži z Náměště. Nutno ještě dodat, že soutěže se zúčastnilo 16 družstev mužů a 9 družstev žen – vítězů okrskových kol.

Hasiči z HlubočekJe tedy již jisté, že olomoucký okres na krajské úrovni letos reprezentují Hlubočky, a to jak v žákovské kategorii, tak i v kategorii seniorů. Družstvu mladých hasičů děkuji za vzornou reprezentaci, trenérům mladého hasiče za jejich přístup a nervy a družstvům mužů a žen hodně štěstí 23. a 24. června na krajském kole v požárním sportu v Ostravě.