Uplynulý rok v mateřské školce

Publikováno 29. 06. 2009 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

V letošním školním roce byla zcela naplněna kapacita Mateřské školy v Mariánském Údolí, tj. 84 dětí. A stejně jako předchozí, tak i tento školní rok byl plný zajímavých a tradičních akcí.

Školní rok zahájila velmi úspěšná podzimní ,,Drakiáda”, do které byly zapojeny  děti i s rodiči. Další akce ,,Podzimní jablíčko” byla připravená zejména pro prarodiče dětí. Krátké vystoupení  a ochutnávka pečených dobrot z jablíček, na jejichž výrobě se děti podílely, udělalo babičkám a dědečkům jistě velikou radost.

Mateřská školka Hlubočky - Mariánské ÚdolíBlížily se Vánoce a s nimi  oblíbené ,,Zpívání u stromečku”. Vánoční koledy si v amfiteátru Na Letním  a začátkem ledna  v místním kostele zazpívaly děti z II. a III. odd.  Ani ti nejmenší nezůstali pozadu a své rodiče potěšili vánočním vystoupením v MŠ. Poté společně nazdobili vánoční perníčky.

Předškoláci se zúčastnili plaveckého a lyžařského kurzu. Během roku jsme navštívili nejedno divadelní představení.

Karnevalovou akcí s názvem ,,Jarní slavností ” jsme přivítali jaro. Společné odpoledne bylo plné her a zábavy.  S příchodem Velikonoc se blížila velikonoční výstava ve Velké Bystřici, na které učitelky s dětmi prezentovaly mnoho velikonočních výrobků.

Mateřská školka Hlubočky - Mariánské Údolí,,Slet čarodějnic” měl veliký úspěch u všech dětí. Dopoledne plné her,  masek čarodějů a ježibab byl zaručený recept na dobrou zábavu. Na závěr se čarodějnický průvod vydal přes místní sídliště, kde vzbudil příjemný rozruch.

Vystoupení pro maminky na ,,Svátek matek” jako vždy zahřálo u srdíčka a rozjasnilo všechny tváře. ,,Den dětí” jsme si užili naplno. Pro děti byly připraveny rozmanité soutěže a sladké překvapení. V polovině května vyhlásil obchodní dům Olympia soutěž nejen pro mateřské školy  ,,O Karnevalového maskota jara”. Pod vedením učitelek se děti z I. odd. zúčastnily a s úspěchem se umístily na krásném  3. místě s vílou Jarněnkou.

Mateřská školka Hlubočky - Mariánské ÚdolíV závěru roku jsme se všichni těšili na plánovaný školní výlet do Dinoparku ve Vyškově. Předškoláci se rozloučili se školou ,,Spaním ve školce.”  Mnoho úspěchů a samé jedničky přišli dětem popřát zastupitelé z obce - pan starosta a místostarosta.

V novém školním roce bude mateřská škola opět zcela naplněná a už se těšíme  na nové kamarády.  Všem dětem přejí zaměstnanci školy krásné pohodové prázdniny a zejména budoucím školáčkům radostný a úspěšný vstup do první třídy!

Radka  Šolcová, Mateřská školka Hlubočky - Mariánské Údolí

Rubrika: Školy a školky |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.