Turnaj prvoligových přípravek na hřišti FK Hlubočky

Publikováno 27. 08. 2012 v rubrice Sport « zpět « úvod

V sobotu 25. srpna 2012 se za fotbalově velice příjemného počasí uskutečnil ve fotbalovém areálu FK Hlubočky turnaj kategorie starších přípravek, který se uskutečnil pod organizací SK Sigma Olomouc. Zúčastnilo se jej 7 týmů z 5 fotbalových klubů Čech a Moravy: SK Sigma Olomouc A, B, Zbrojovka Brno, Dukla Praha, Slavia Praha „sešívaní“ a „černí“ a Fastav Zlín. Patronát nad turnajem převzal bývalý reprezentant a v současné době úspěšný trenér Pavel Hapal.

Turnaj prvoligových přípravek na hřišti FK HlubočkyJiž zrána se zaplnilo parkoviště před fotbalovým areálem a na hřiště se vřítila drobotina s balóny, kterou doprovázela u každého klubu početná skupina trenérů, rodičů a příznivců. Turnaj byl určen pro hráče ve věku 10 až 11 let a k vidění bylo mnoho šikovných mladých fotbalistů, kteří si s balónem velice důvěrně „tykali“. Nebylo se co divit, vždyť některé týmy patří v této kategorii mezi špičku české kopané.

Kvalitní kopanou předváděli kluci i dívky

Fotbalová technika, myšlení a pohyb po hřišti, to vše bylo již na úrovni daleko starších ročníků. Akce na jeden dotyk, technické finesy, matadorské řešení gólových šancí, ale i urputnost a dravost – to vše bylo k vidění v každém zápase. Mezi kluky se neztratilo i několik dívek; například mladá slečna z Dukly Praha patřila k nejlepším fotbalistům vůbec a byla tahounem svého týmu, což dokládala i svérázným verbálním projevem při každém vstřeleném gólu či povedené akci.

Zápas Sigma Olomouce - Slavia PrahaFandit přišli i představitelé Sigmy Olomouc

V průběhu turnaje se dostavil i patron tohoto turnaje Pavel Hapal, na své ovečky se přijel do Hluboček podívat i šéf Sigmy Olomouc Josef Lébr a prvoligové fotbalisty reprezentoval brankář Martin Blaha. Organizátorům se podařilo získat na ukázku i originály obou pohárů, které v poslední době získala Sigma Olomouc, tedy pohár České pošty a Superpohár.

Poháry Sigmy OlomoucVítěz turnaje: Slavia Praha

Po celkem suverénním výkonu se vítězem turnaje stalo mužstvo Slavie Praha s dodatkem „sešívaní“, na druhém místě skončili také slávisté s dodatkem „černí“ a třetí místo obsadila Zbrojovka Brno. Další pořadí: Sigma Olomouc A, Dukla Praha, Fastav Zlín a Sigma Olomouc B.

Fotbalový klub Hlubočky těší i skutečnost, že v zákulisních jednáních se probíraly možnosti uspořádání i dalších podobně významných turnajů ve fotbalovém areálu v Hlubočkách. Poděkování zaslouží i zástupci SK Sigma Olomouc za bezproblémovou organizaci celého turnaje.

Tomáš Svozil,  předseda FK Hlubočky

Fotogalerie: Turnaj prvoligových starších přípravek na hřišti FK Hlubočky

Foto: Petr Plíska

Rubrika: Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.