Tulení masakr právě začal

Publikováno 26. 03. 2009 v rubrice Příroda « zpět « úvod

ilustrační fotoDnešní moderní svět je tak nabitý událostmi, že v podstatě ke každému dni v kalendáři můžeme najít nějaké výročí. Bohužel vedle těch příjemných jsou i výročí smutná a ostudná.

Výročí, která jen dokládají, že člověk, přestože se rád prezentuje jako humánní stvoření, se stále ještě dokáže chovat jako bezcitný, bezohledný a brutální zabiják. To platí jak o tom, kdo na takovém utrpení je schopen vydělávat, tak také o tom, kdo svými penězi poptávku vytváří.

A o jakémže výročí je to řeč? 23. 3. 2009 začíná v Kanadě sezóna lovu mořských savců - jinými slovy brutální ubíjení tuleňů, včetně jejich mláďat, kvůli kožešině. Studený bílý sníh tak i v tuto chvíli někde rudne teplou krví bezmocných zvířat, která se nijak nedokáží bránit před holemi, tyčemi a háky člověka.

Když se jdu navečer proběhnout, potkávám v lese zvěř, slyším zpívat ptáky, vidím dravce kroužit nad polem. Cítím vůni stromů i květin, vnímám krajinu zalitou poledním sluncem i její podvečerní zklidnění. Jsem součástí přírody a respektuji ji. Nejsem žádný zelený fanatik, na druhou stranu mám přírodu rád a mám i přirozenou úctu k životu a všemu živému. Zabíjení živých tvorů pouze pro parádu je ubohé.

V případech podobných „výročí” mívám vždycky i trochu pocit studu a spoluviny za lidstvo jako takové. Minimum, co pro zlepšení v této věci mohu udělat, je dát alespoň najevo svůj nesouhlas. Pokud to cítíte podobně jako já, podpořte zákaz komerčního lovu tuleňů kliknutím na tento odkaz: http://www.protisrsti.cz/zachrante-tulene/poslat-protestni-formular.htm a aspoň trochu přispějeme k tomu, že možná jednou v budoucnu bude toto datum spojováno s něčím jiným, než s každoročním zahájením tulení genocidy.

Karel Šiška

Rubrika: Příroda |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.