Tříkrálová sbírka letos ještě úspěšnější

Publikováno 20. 01. 2010 v rubrice Co se děje v obci « zpět « úvod

Koledníci v Hlubočkách vybrali 10 732 Kč. V tomto roce se do projektu zapojily dvě kolednické skupinky.

tři králové v kostele Božského Srdce Páně v roce 2009Děkujeme všem dárcům za jejich štědrost a i těm, kteří nám s přípravou a realizací sbírky pomohli. Zvláště chceme na tomto místě vyzdvihnout přínos místní asistentky sbírky paní Marie Pleskové a otce Josefa Opluštila, faráře zdejší římskokatolické farnosti. Zvláštní poděkování patří koledníkům, kteří obětovali svůj volný čas i pohodlí. Navzdory mrazu či nepohodě přinášeli radostnou zprávu o narození Krista a přijímali vaše finanční dary pro potřebné. Za všestrannou pomoc a ochotu děkujeme i zaměstnancům obecního úřadu.

Ti všichni přispěli k tomu, že výtěžek sbírky v olomouckém děkanátu letos poprvé překročil hranici milion korun. Vykoledovalo se celkem 1 012 400 Kč. Přibližně dvě třetiny prostředků Tříkrálové sbírky se vrací do míst, kde byly získány.

V letošním roce chce Charita Olomouc větší část podílu ze sbírky věnovat na finanční spoluúčast pro projekt „Rozvoj a kvalita sociálních služeb pro lidi bez domova”, který je financovaný převážně z prostředků EU v rámci Regionálního operačního programu. Hlavními cíli tohoto projektu je zkvalitnit, rozšířit a modernizovat stávající prostory Střediska Samaritán pro lidi bez domova na Wurmově 5 v Olomouci.

Část prostředků z obdrženého podílu Tříkrálové sbírky bude určena i na humanitární, rozvojovou a přímou pomoc potřebným.

Děkujeme Vám, že jste štědře podpořili projekty, díky nimž bude Charita adresně,  účinně a efektivně, pomáhat tam, kde je to potřeba. 

Ing. Mgr. Daniela Pazderová, koordinátorka sbírky

Rubrika: Co se děje v obci | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.