Tradiční výstavu zahrádkářů navštívilo na 160 lidí

Publikováno 14. 10. 2009 v rubrice Kultura « zpět « úvod

Stejně jako v letech minulých uspořádal Český zahrádkářský svaz v kulturním domě v Mariánském Údolí tradiční výstavu ovoce a zeleniny. Předem avizovaná akce probíhala ve dnech 9. až 12. října 2009.

Obětaví pořadatelé a vystavovatelé se měli opravdu čím chlubit. Od tradičního ovoce a zeleniny až po takové exotické plodiny, jakými jsou bezesporu pepino gold, mochyně inka, ale třeba i kolekce ozdobných dýní, na nichž byste si určitě polámali zoubky či umělý chrup, ale zato vydrží beze změn až do příští sezony.

Výstava zahrádkářů - Mariánské ÚdolíCelkem 26 vystavovatelů s patřičnou hrdostí (většinou) přinášelo vzorky výsledků své celoroční práce a sešlo se úctyhodných 186 exponátů. Samozřejmě převažovalo ovoce domácí provenience, tj. jablka a hrušky, ze zeleniny se těšily pozornosti obří papriky, dýně úctyhodné velikosti, zelná hlávka jako obrovský kopací míč.

Odborníci - a těmi jsou zahrádkáři u nás všichni - porovnávali a dohadovali se, zda hnojit a postřikovat proti škůdcům, jaké jsou výsledky pěstování netradičních tvarů ovocných stromů, jak se podepsalo letošní suché léto na kvalitě i kvantitě výpěstků, no prostě každý se mohl dozvědět, co ho zajímalo.

Zahrádkáři jsou organizací, která funguje i díky podpoře obce Hlubočky, a proto pořadatele mrzel nezájem jejího vedení, když opravdu jediným návštěvníkem, který přenese atmosféru této úspěšné akce mezi lidi aspoň na internetových stránkách obce, byl fotograf. I tak děkujeme.

Výstava zahrádkářů - Mariánské ÚdolíZa tři dny se výstavy zúčastnilo téměř 160 návštěvníků. Z toho ovšem skoro stovka byli žáci místní základní školy. Ti dostali od pořadatelů malé občerstvení v podobě jablečných „chuťovek”, od paní Klementové, která obětavě při přípravě výstavy také pomáhala, malé sladkosti.

No a posledním návštěvníkům byla povolena částečná „likvidace” exponátů. V oříšcích nebyla tajemství, ale obyčejná jádra, mochyně není, čím se zdá, ale chutná opravdu výborně, jablíčka se také dají konzumovat v tekuté formě (dokonce ve dvojí podobě, z nichž jedna vypadá jako obyčejná voda, ale to je taky jenom zdání - a přístupné pouze dospělým).

Výstava byla další úspěšnou akcí zahrádkářů a pořadatelům za ni patří velké poděkování.

Věra Zetková

Převzato z www.hombok.cz se souhlasem autora. Foto: Petr Plíska.

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.