Tomáš Menša se stal mistrem světa v alpském lyžování neslyšících

Publikováno 12. 03. 2013 v rubrice Sport « zpět « úvod

Tomáš Menša (uprostřed) se stal mistrem světa v alpském lyžování neslyšícíchDvě zlaté a dvě stříbrné medaile v juniorské kategorii, taková je bilance Tomáše Menši z Mariánského Údolí, který reprezentoval ČR na Mistrovství světa v alpském lyžování neslyšících sportovců v německém Nesselwangu.

Mistrovství světa se konalo od 23. 2. do 2. 3. 2013 v Bavorsku, bylo první svého druhu a Tomáš Menša se ho zúčastnil se svým mateřským klubem SK SKIVELO neslyšících Olomouc.

Tomáš Menša na závodechSedmnáctiletý nadějný sportovec uspěl hned v prvních dvou disciplínách – super G a sjezdu – kde vybojoval zlaté medaile. Skvělou formu potvrdil dalšími dvěma stříbrnými medailemi ze superkombinace a slalomu.

Nominace na Deaflympiádu 2015 v Kanadě

Přestože jeden závod – obří slalom – Tomáš kvůli pádu nedokončil, umístil se v celkovém hodnocení do 8. místa i mezi muži a nominoval se tak na XVIII. Deaflympiádu (olympiáda neslyšících sportovců) 2015 v kanadském Vancouveru.

Tomáš Menša (uprostřed) - zlatá medaile ze Super GŠampionát byl úspěšný také pro další české reprezentanty. Nejlepší lyžařkou našeho týmu se stala Tereza Kmochová, která vyhrála všechny disciplíny mezi ženami a získala 5 zlatých medailí.

Další info: web šampionátu – www.2013skiing-wc.dg-sv.de

(ppl)

Video: 1. Mistrovství světa v alpském lyžování neslyšících – sjezd (downhill)

Rubrika: Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.