Titty Twister Down & Dirt Contest na Cukráku

Publikováno 08. 07. 2008 v rubrice Sport « zpět « úvod

Do sobotního dne 21. 6. 2008 mě přivítalo slunečné počasí. To věštilo pěkné horko, a proto jsme se rozhodli vyrazit do Hluboček vozem a netrápit se ve slunečné výhni na kole. Do areálu lyžařského centra jsme dorazili něco před 12 hodinou, kdy právě začínal riders meeting.

Titty Twister down & contestKluci, v celkovém počtu 16, rozděleni dle věku do tří kategorií, dostávali instrukce, kudy s kopce dolů. Připraveny byly 2 varianty sjezdu. Z pohledu diváka levá a pravá stopa. V každém kole se jela jedna ze dvou tras, nejdříve levá, pak pravá. V prostoru cíle se nacházelo podium pro pozdější koncert Hazydecay, které už v tuto dobu slušně vyhrávalo a ladilo tak před závodní atmosféru. Speaker, dle mého názoru speaker No1, hecoval jezdce i diváky, kteří nezůstali potichu. Atmosféra pro závody jak dělaná a už nic nebránilo odstartovat první kolo.

Prohlédněte si fotky k článku.

Video z akce:

Trať

Levá strana byla méně technická, rychlejší, spíše o fyzické připravenosti než těžkých pasážích. Po sérii zatáček nahoře kluci nabírali rychlost, aby pak dokázali přejet rovnější část a po menším dropu už následoval kalup do cíle. Pravá strana už byla o poznání těžší a plná překážek. Po sérii klopenek a tejblů následoval wallride. Za wallridem následoval drop, který je v Hlubočkách ve 3 provedeních. Výška 1, 2 a 4m prověřila schopnosti všech zúčastněných. Po dropu opět sérka lavic a klopenek a šlo se na poskední 2 překážky - dirty. Menší na úvod a pořádnej na závěr. Odsud už jen sešup do cíle okořeněný jedním menším skokem.

1. kolo

Titty Twister down & contestZakoupili jsme vychlazené drinky pro osvěžení a vyrazili na místo s dobrým výhledem po trati. Kluci se ve slušivých oranžových topech nechali právě vyvážet vlekem na start prvního kola. Systém určil pořadí jezdců od nejmladšího po matadory. Prvním jezdcem na trati byl jediný zástupce nejmladší kategorie (1995 a mladší) Jan Ehrmann, kterej zajel na jistotu a určil výchozí čas. Nutno podotknout, že vůbec ne nejhorší a že zajel kluky ze starší i nejstarší kategorie. Nejmladšího hejska následovala kategorie ročníku narození 1990 - 1994, kam se přihlásilo celkem 7 floutků. O první místo se nejvíce rvali Honza Dostál a Tomáš Hrdinka.

A pak už na řadu přišla parta nejstarších a nejostřílenějších bikerů, v čele se jmény jako Žena nebo Gaspi v celkovém počtu 9 kousků. Nejrychlejším jezdcem byl po prvním kole překvapivě Michal Plačko, který mě zaujal nejdelším skokem na dolním dropu před cílem prvního kola. Jelikož závody odstartovali těsně po poledni, teplota vzduchu dosahovala tropických hodnot a závodit v tomto vedru navlečený do celo chráničů nebyla vůbec sranda. Kluci se tedy v pauze mezi soutěžními koly jali pořádně osvěžit tělo i ducha před náročnější druhou jízdou.

2. kolo

Druhé kolo se jelo na obtížnější pravé trati a bylo jasné, že toto kolo pořádně prověří schopnosti jezdců a určí vítěze. Kluci se mohli rozhodnout, jak obtížnou trasu zvolí. Dle toho byl připraven systém bonusů a malusů, aby byl zvýhodněn těžší průjezd tratí, ale zároveň jezdci nebyli nuceni jít do skoků, u kterých by hrozilo zranění. Zvolili jsme pozorovací místo ve stínu pod dropem, s dobrým výhledem na oba dirty. Tentokrát určil startovací pořadí jezdců čas dosažený v prvním kole, opět od nejmladších po nejstarší.
Trať tedy otevřel opět Honza Ehrmann. Využil možnosti nejet nejtěžší stopu, dal na jistotu nejmenší drop, dirty objel a suverénně vyhrál svou kategorii.

Ze středně starých závodníků bych vyzvedl zejména pozdějšího vítěze kategorie 1990 - 1994 Honzu Dostála, kterej jako jedinej dal nejvyšší drop (4m), oba dirty, z toho větší naležáka a rychlost před cílem se blížila rychlosti zvuku. Samozřejmě ani ostatní závod nevzdávali a jeli s kopce dolů jako šílenci. No, taky jak jinak. Neb jak sdělil speaker: ,,no speed, no victory.“ Součet časů nakonec určil pořadí Jan Dostál, Tomáš Hrdinka a třetí Petr Šmíd.

Kategorii ostřílených matadorů otevřel smolař po prvním kole, diskvalifikovaný Jirka Novotný. Nechtěl však přijít o možnost projet si těžší trasu a tak nastoupil nesoutěžně do druhého kola. Smůla jej však provázela i nadále a po nevydařeném dopadu na velkém dirtu, kdy dosedl až na rám svého kola, odpadl do trávy a jízdu nedokončil. K mému překvapení volili lehčí trasu téměř všichni jezdci. Nejhustěji si to dali Žena s Gaspim, kteří zvládli nejvyšší drop a stihli i trik na dirtech. Smůlu si vybral vedoucí muž po prvním kole Michal Plačko, který po seskoku ze středního dropu nezvládl řízení, vyjel z trati, čímž ztratil čas a navíc ještě získal 10 vteřinovou suspenzaci, což ho odsoudilo k pádu na 4. místo. Je to smůla, neboť Michal je pohodovej závodník, kterej nechává na trati vše. Z vítězství se tak nakonec radoval favorit Filip Kamidra aka Žena, druhej flek bral Ondra Sazima a třetí Lukáš Vavřík.

Dirt contest

Po ukončení down kontestu přišel na řadu dirt kontest. Kluci díky závodu a nechutnému vedru už neměli moc sil, proto šla do dirt kontestu pouze čtveřice soutěžících. Kluci celkem diktovali, no nejvíce opět vítězové předchozích kategorií Žena a Jan Dostál, kteří brali první a druhej flek, což jim vyneslo 3 respektive 2 litry cash. To určitě ocenili na večerní party. Z triků jsme zahlédli několik back flipů, tailwhip, no hand, no foot a další. Kluci si určitě za své výkony zaslouží respekt. Jedinou nepříjemností bylo zranění Tomáše Dvořáka, které se naštěstí ukázalo jako lehké. Tímto mu přejeme brzké uzdravení.

Hazy DecayPo ukončení dirt contestu přišla na řadu kulturní vložka v podobě vystoupení HC metalových Hazydecay. Až na malé technické komplikace se koncík opravdu vyvedl a kluci nám otevřeli brány pekel. Tímto skočil oficiální program prvních závodů v novém Titty Twister bike parku v Hlubočkách. Večer pak vítězové slavili v olomouckém Belmondu.

Celkové dojmy

Závody se dle mého názoru docela vyvedly. Sluníčko svítilo, jezdci jezdili jak o život, diváci fandili a vůbec jsme si užili super den. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na akci podíleli. Rovněž tak všem sponzorům v čele s Titty Twisterem, www.SKATESHOP.cz, Fox, Kona, Dakine, J.M.I.T. a ski areálu Hlubočky. Už teď se těšíme na další ročník.

Autor: Gotia
Zdroj:
www.skateshopteam.cz

Rubrika: Sport | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. anonym (22.08.2008 - 11:23) odpovědět IP: 77.48.27.78

    neasii nejlespi akce byla sem tam!! proste mazeec!!:) co nejdriv by mohla byt dalsi takova:)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.