Tenisový víkend v Hlubočkách

Publikováno 01. 10. 2009 v rubrice Sport « zpět « úvod

Poslední  víkend v září patřil tenisu. Tenisový klub  Hlubočky, který v loňském roce zahájil svou činnost, se vrhnul do práce s plným nasazením, a tak jsme letos mohli uspořádat turnaj “Tenisový přeborník obce Hlubočky”, a to jak v kategorii dospělých, tak i dětí.

Turnaj Tenisový přeborník obce HlubočkyV sobotu se sešli na tenisových kurtech v Hlubočkách zástupci mladších tenistů - naše mládež. Aby turnaj byl zajímavější, pozvali jsme také mladé tenisty ze sousedního městečka Velké Bystřice. Hrálo se v kategoriích přípravka, mladší žáci, starší žáci a žákyně a turnaje se zúčastnilo celkem 29 dětí.

Přípravka, hráči do 6-ti let, hrála na umělé ploše minitenis s hravostí jim vlastní a zúčastnilo se 6 hráčů. Získávali teprve první zkušenosti s tenisovým turnajem, občas se neobešli bez navigace rodičů, jindy se zase zatoulali při sbírání míčků, nebo vymýšleli různé skopičinky. Ale jejich čistá radost z pohybu to vše vynahradila. Zvítězila Eliška Svobodníková, 2. Mira Mandys, 3. Míša Mandysová, 4. Lukáš Nemrava.

Turnaj Tenisový přeborník obce Hlubočky

Mladší žáci

Mladší  žáci, hráči ve věku 6 - 10 let, už za sebou zpravidla nějakou zkušenost mají, a tak k zápasům přistupovali mnohem zodpovědněji. Hra byla vyrovnanější a ukázněná, o tuto kategorii se popralo 7 kluků. Na nejvyšší příčky vystoupili: 1. Marek Jašek, 2. Saša Husek, 3. Dominik Jurásek, 4. Matěj Ponikelský.

Starší žáci

Turnaj Tenisový přeborník obce HlubočkyStarší  žákyně zdaleka nebyly pouhou ozdobou turnaje a předvedly několik pěkných soubojů. Poslední zápas skupiny mezi domácími favoritkami byl jedním z nejhezčích na turnaji. Pořadí v této kategorii bylo následující: 1. Petra Ďásková, 2. Andrea Janíková, 3. Vendula Šípková a 4. Tereza Čtvrtlíková.

O kategorii starších žáků byl zájem největší jak ze strany hráčů, tak i ze strany diváků. Není divu, někteří hráči hrají velmi dobře o čem svědčí dlouhé výměny zakončené  potleskem. Hráči byli rozděleni do dvou skupin po šesti a o vítězi se rozhodovalo vyřazovacím způsobem „v pavouku”. Z toho vyšel vítězně Vojta Ďásek, 2. David Malec, 3. Vít Hýbl a 4. Pavel Truchlý.

Turnaj dětí by se jen těžko mohl konat bez trenéra mládeže Radka Ošťádala, který vše obětavě zajišťoval, svoji ruku k dílu přiložil i trenér bystřických tenistů a mnozí rodiče.

Tenisový turnaj dospělých

Svatováclavské  pondělí patřilo pro změnu dospělým hráčům. V rámci klubové činnosti uspořádal Tenisový klub Hlubočky, o.s. na závěr venkovní sezóny turnaj i pro své členy. Ačkoli se jednalo o sportovní akci určenou především pro členy klubu, mohl se turnaje zúčastnit i nečlen, a to za podmínky úhrady startovného. A tuto možnost také hned několik účastníků turnaje využilo. Turnaje se zúčastnilo 14 hráčů, základní část se odehrála ve třech skupinách a dále se pak pokračovalo už vyřazovacím způsobem. I tak museli finalisté odehrát celkem sedm zápasů, což je v případě dvouher fyzicky i psychicky poměrně náročná záležitost.

Krásné  počasí babího léta přilákalo do sportovního areálu v Hlubočkách Dukle v toto sváteční pondělí i poměrně slušný počet diváků, kteří vytvořili tu správnou sportovní kulisu. Vítězem turnaje se stal Karel Šiška, který ve finále porazil Radka Ošťádala. Poraženými semifinalisty, kteří se podělili o třetí a čtvrté místo, byli Mirek Petružela a Laďa Loubal.

Uznání  ale zaslouží všichni účastníci, a to bez ohledu na výsledky a konečné umístění, protože se celkově jednalo o kvalitní  výkony a turnaj měl vysokou sportovní úroveň. Turnajové zápasy jsou hodně specifické a odlišné od těch „běžných”, proto jen už účast na takovém turnaji, získané zkušenosti a přímá konfrontace s ostatními tenisty určitě přispěje k jejich dalšímu zlepšení.

Vedle poděkování pořadatelům patří dík samozřejmě také obci Hlubočky a Olomouckému kraji, kteří finančně činnost tenisového klubu podporují. Nezbývá než si přát, aby se také příští rok podařilo uspořádat alespoň stejně kvalitně obsazené turnaje a snad se i dočkáme tolik potřebné celkové rekonstrukce zázemí a sociálního zařízení sportovního areálu. Zájem a obliba tenisu v Hlubočkách, a to jak mezi mladými, tak dospělými, by si to určitě zasloužila.

Tabulka vyřazovací  části turnaje - dospělí (postupující  ze základních skupin):

Šiška K.      
  Šiška K.    
Plch T. 6-2    
    Šiška K.  
Brieslinger F.   7-6  
  Loubal L.    
Loubal L. 6-2    
      Šiška K.
Šiška P.     6-3
  Petružela M.    
Petružela M. 6-3    
    Ošťádal R.  
Ošťádal R.   6-3  
  Ošťádal R.    
Kryl J. 6-2    

Zbyněk Brázdil, Karel Šiška

Rubrika: Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. Vít Hýbl (13.10.2009 - 15:20) odpovědět IP: 88.146.150.170

    prosím opravte moje jméno protože já nejsem Vítězdlav ale Vít moc děkuji:-D

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.