Tata Bojs a korejské trio zahráli v Redutě

Publikováno 13. 11. 2008 v rubrice Informace z okolí, Kultura « zpět « úvod

Tata bojs a AHN trio

V úterý 4. listopadu 2008 ve 20 hodin se v sálu Reduty v Olomouci uskutečnil jedinečný koncert skupiny Tata Bojs a jejich hostů. Kapela vystoupila spolu s korejským Ahn Triem, které ale již přes deset let působí v New Yorku, kde hraje převážně klasickou hudbu. Olomoucký koncert byl zařazen do programu Smetana tour, během něhož hudebnící koncertovali v největších českých městech.

Do poslední chvilky jsem nevěděla, jestli na ně půjdu. Nebylo s kým a samotné se mi nechtělo. Ale pak se jeden dobrák našel, a tak jsme vyrazili jen tak bez lístků. Měli jsme však štěstí, protože na nás zbylo místo na balkóně v první řadě. De facto jsme si nemohli vybrat lépe.

Viděli jsme skvěle, slyšeli jsme ještě lépe. Tata Bojs začali hrát asi s čtvrt hodinovým zpožděním. Ale to vůbec nevadilo, jelikož si to hned v následujících dvou hodinách odčinili. Vůbec jsem netušila, kdo se skrývá pod tím “triem z Koreje”. V zápětí ale všechny moje otázky byly zodpovězeny. Na podiu se objevily tři drobné korejské dívky, jedna třímala v rukou čelo, druhá housle a třetí usedla za piano - nádherné křídlo od Petrofa.

Za nimi dorazil basák Mardoša, bubeník Milan Cajs a kytarista Marek Dobrava. Během vystoupení zazněly hity jako Toreadorská otázka,Tanečnice, Attention Aux Hommes!, C.V.A.N., Lasičky, Šťastnější, Náměsíčná.. Byla jsem moc ráda, že hráli spíše starší věci, jelikož jejich předposlední desku s názvem Nanoalbum skoro vůbec neznám.

Musím jen podotknout, že nejvíce jsem byla nadšená ze skladby Toreadorská otázka, kde ke konci zazněl úryvek z Mé vlasti od Smetany, k jehož poctě vlastně vzniklo poslední album Smetana.

Bylo to neskutečné, smyčce a klavír hudbě Tata Bojs dodávaly neskutečné kouzlo a podkreslovaly atmosféru sálu Reduty. V jednom okamžiku, a nebyl to vlastně jen jeden, vznikl i prostor pro vtip - to když si musel Mardoša odskočit na “malou” a nebo když nám hned ze začátku jedna z korejských umělkyň oznámila, že je potěšena, že tu dnes v Ostravě může být..

Bylo náramné sledovat, jak jsou všichni muzikanti krásně sehraní a jak jim to všechno ladí. Kluci dávali prostor holkám a holky zase klukům. Ke konci zahráli ještě dva přídavky v podobě Jara a Skovky, ale to nám všem nestačilo a tleskali jsme dále a vydupali jsme si ještě jedno opakování písně Toreadorské otázka.

Byli jsme za aplaus pochváleni, zřejmě kapela ještě takový úspěch na svém tour nezažila a my zase nezažili Tata Bojs v takové formě. Bylo nadšené jak publikum, tak muzikanti. Celý večer můžu zhodnotit jako vysoce nadprůměrný zážitek. Sláva skupině Tata Bojs a „jejich” korejskému zázraku!

Helena Dohnalová

Rubrika: Informace z okolí, Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.