Štrauzák letos opět rychlejší

Publikováno 15. 10. 2013 v rubrice Sport « zpět « úvod

12. ročník cyklistického závodu Štrauzák se konal v neděli 1. září 2013 a padl na něm rychlostní rekord trati, jak je poslední dobou zvykem. Celý týden, co celý týden, celé prázdniny před závodní nedělí bylo nádherné slunečné počasí, prostě léto jak má být, rtuť na teploměru se pohybovala v odpoledních hodinách na úctyhodných 25 stupních. Ideální počasí na trénink.

Však jsme také na kopci potkávali borce, kteří tam potají trénovali, aby pak v nedělním poledni, ostatním ukázali záda. Bohužel naši „rosničkáři“ na neděli předpověděli studenou frontu a rázem bylo po náladě. Počasí se v sobotu večer totálně zhoršilo a v neděli v 6 ráno začalo pršet, přímo lít. Usměv na tváři nám trošičku ztuhl.

Půl druhé stovky na startu

Štrauzák 2013

I přes to všechno se na start 12. ročníku postavilo odvážných 145 cyklistů, z toho 30 dívek a žen. Nejmladším účastníkem závodu se stal v mužské části Adam Chudada (5 let), kopec zdolal vlastními silami za výborných 52:58, a za holky Veronika Šlížková (6 let), která kopec zdolala za krásných 59:17. Oproti tomu nejstarším účastníkem byl již tradičně pan Alois Olbort (ročník 1935), který se s kopcem popral za 30:32.

Absolutním vítězem se stal Jiří Daněk, který stanovil nový rekord tratě na 10:44. Všechny výsledky jsou k nahlédnutí na stránkách www.meki.cz. Každý účastník, který se popral s kopečkem, obdržel hezkou dřevěnou placku s logem závodu a převýšením.

Bez nich by to nešlo

Štrauzák 2013Vyhlášení výsledků proběhlo v příjemném prostředí u hotelu Akademie. Vítězové jednotlivých kategorii převzali poháry a medaile, které do závodů věnovali štědří sponzoři akce. Tímto bych chtěl poděkovat Olomouckému kraji, obci Hlubočky, Zdravotní pojišťovně Ministerstva vnitra, dále pak Technickým službám Olomouc a všem dalším sponzorům, jmenovitě: firma Refas, restaurace Leguán, Motocentrum Olomouc, hlubočský cyklosport Milan Rella, restaurace Radegastovna, olomoucký cyklosport Němcová. Bez těchto štědrých sponzorů by se akce takového rozsahu vůbec nemohla konat.

Dále bych chtěl upřímně poděkovat Obecní polici Hlubočky, která dohlížela na bezpečnost všech závodníků, a samozřejmě týmu organizátorů (Petr Šlížek, Béda Hrdý, Jirka Hájek, rodina Zatloukalova a další), kteří svou přítomností pomohli zajistit bezchybný průběh této akce. Opravdu díky bylo to skvělé. Nemohu opomenout vstřícnost mojí rodiny a manželky, která musela vydržet organizační atmosféru. V neposlední řadě bych poděkoval spíkrovi akce Mirku Rothovi ml. za moderování a hudební atmosféru závodu.

Štrauzák 2013 - stupně vítězůReprezentativní prostředí

Již podruhé se akce konala v prostředí hotelu Akademie Hrubá Voda. Změna prostředí výrazně přispěla k jejímu novému rozměru. V příjemném přírodním prostředí se hned lépe dýchalo. Bohužel se pro nepřízeň počasí nepodařilo realizovat doprovodný program kromě trampolíny, ale ta byla zato dosti využitá.

Takže již za necelých 365 dní na Štrauzáku 2014… Ahoj!

Martin Pejzl

Fotogalerie: Štrauzák 2013

http://kolarna.rajce.idnes.cz/Strauzak_2013/

Rubrika: Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.