Štrauzák 2013 se chystá

Publikováno 27. 07. 2013 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

Již 12. ročník legendárního Štrauzáku se letos uskuteční v neděli 1. září 2013. Cyklisticky slavný  kopeček, kterému místní neřeknou jinak než „Štrásgrunt“ se vydají zdolat cyklisté všech věkových kategorií. Trať této „časovky“ je dlouhá 4400 metrů, skoro celá vede krásným prostředím místních lesů a cíl je umístěn ve výšce 551 m n. m. na kótě „Dómský les“.

Prezentace na tento kultovní závod bude probíhat stejně jako loni u hotelu Akademie v Hrubé Vodě,  od 10:00 do 12:30. Startovat se bude z původního

místa „Pod Vráblem“, které je od hotelu vzdálené asi 800 metrů a to průběžně

od 10:30 do 13:30, děti v kategoriích do 15 let mohou startovat pouze

do 12:30. Každý přihlášený cyklista, který pokoří tento krásný kopeček,

obdrží za úspěšné zdolání, cenný suvenýr, dřevěnou pamětní medaili s logem závodu. Startovné je jednotné a činní 40 Kč.

Výsledky tohoto klání budou vyhlášeny ve venkovních prostorách hotelu Akademie Hrubá Voda  v 15:00 hodin a na úspěšné závodníky čeká řada cen, které věnovali štědří sponzoři v čele s obcí Hlubočky, Olomouckým krajem, Technickými službami Olomouc  a Zdravotní pojišťovnou MV.

Každý vítěz kategorie obdrží pohár, první tři v kategorii medaile. Všechny startovní čísla budou slosována a řada šťastných cyklistů obdrží drobné ceny. Soutěžit se bude v těchto kategoriích: absolutní pořadí,

tříčlenná  (i smíšená) družstva, sedačky a tažná zařízení, lehokola, jednotlivci (zvlášť muži a ženy) v kategorii do 10, 15, 20, 40, 50 a nad 50 let.

Součástí akce bude opět doprovodný program s cyklistickou tématikou určený pro děti do 15 let. Zájemci z řad mládeže si budou moci projet jízdu zručnosti a vyplnit test dopravních znalostí. Za odměnu obdrží drobné odměny.

Minulého ročníku 2012 se i přes nepřízeň počasí zúčastnilo 182 cyklistů a nejlepší z nich, Jiří Daněk, zdolal kopec za 10 minut 55 sekund.

Akci bude opět moderovat Mirek Roth mladší a na bezpečnost cyklistů při závodu bude dohlížet obecní policie. O občerstvení vyčerpaných závodníků a hlasivek znavených fandů se postará kolektiv hotelu Akademie Hrubá Voda, který také zabezpečí dost místa pro odstavená kola a prostor pro pohyb vašich dětí. Nebude chybět velká skákací trampolína a řada dalších atrakcí, které zpříjemní čekání na výsledky. Více informací o závodu naleznete na internetových stránkách www.meki.cz v sekci Štrauzák, kde budou po závodě ke stažení výsledky i akční fotografie přímo z trati. Naleznete zde i videozáznam z vyhlášení vítězů. Na všechny aktivní účastníky a příznivce tohoto závodu se první zářijovou neděli těší pořadatelé.

foto: Marek Bohuš, archiv závodu

Rubrika: Přehled akcí | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.