Štrauzák 2012 - jedenáctý ročník cyklozávodu

Publikováno 07. 07. 2012 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

V neděli 2. září 2012 se uskuteční již jedenáctý ročník „slavné“ cyklistické akce Štrauzák 2012. Legendární kopeček, kterému místní neřeknou jinak než „Štrásgrunt“, se pojedenácté v řadě vydají zdolat cyklisté všech věkových kategorií.

Trať této „časovky“ je dlouhá 4.400 m, skoro celá vede krásným prostředím místních lesů a cíl je umístěn ve výšce 551 m n. m. na kótě „Dómský les“.

Prezentace na tento kultovní závod bude probíhat nově u hotelu Akademie v Hrubé Vodě od 10.00 do 12.30 h. Start bude probíhat z původního místa, které je od prezentace vzdálené cca 800 m, a startovat se bude průběžně od 10.30 do 13.30 h, děti v kategoriích do 15 let mohou startovat pouze do 12.30 h.

Štrauzák - start závodu Pod VráblemKaždý přihlášený cyklista, který pokoří tento krásný kopeček, obdrží za úspěšné zdolání cenný suvenýr – dřevěnou pamětní medaili s logem závodu. Startovné je jednotné a činí 40,- Kč. Výsledky tohoto klání budou vyhlášeny ve venkovních prostorách hotelu Akademie Hrubá Voda ve tři hodiny odpoledne a na úspěšné závodníky čeká řada cen, které věnovali štědří sponzoři v čele s obcí Hlubočky, Olomouckým krajem, Technickými službami Olomouc a Zdravotní pojišťovnou MV. Každý vítěz kategorie obdrží pohár, první tři v kategorii medaile. Všechna startovní čísla budou slosována a řada šťastných cyklistů obdrží drobné ceny.

Kategorie závodu:

Soutěžit se bude v těchto kategoriích: absolutní pořadí, tříčlenná (i smíšená) družstva, sedačky a tažná zařízení, lehokola, jednotlivci (zvlášť muži a ženy) v kategorii do 10, 15, 20, 40 a nad 40 let.

Štrauzák 2011Doprovodný program

Součástí akce bude opět doprovodný program s cyklistickou tématikou určený pro děti do 15 let. Zájemci z řad mládeže si budou moci projet jízdu zručnosti a vyplnit test dopravních znalostí. Za odměnu obdrží drobné odměny. Minulého ročníku tohoto závodu se v roce 2011 zúčastnilo 162 cyklistů a nejlepší z nich, Ondřej Ponikelský, tento kopec zdolal v rekordním čase 10 m 54 s.

Akci bude opět moderovat Mirek Roth mladší a na bezpečnost cyklistů při závodu bude dohlížet obecní policie. O občerstvení vyčerpaných závodníků a hlasivek znavených fandů se postará kolektiv hotelu Akademie Hrubá Voda, který také zabezpečí dostatečný prostor pro parkování vašich železných miláčků a prostor pro pohyb vašich dětí. Nebude chybět velká skákací trampolína a řada dalších atrakcí, které zpříjemní čekání na výsledky.

Více informací o tomto závodě naleznete na internetových stránkách www.meki.cz v sekci Štrauzák, kde budou po závodě ke stažení výsledky i akční fotografie přímo z trati. Naleznete zde i videozáznam z vyhlášení vítězů. Na všechny aktivní účastníky a příznivce tohoto závodu se první zářijovou neděli těší pořadatelé.

Martin Pejzl

Mohlo by vás také zajímat:

Fotogalerie: Štrauzák 2011

Rubrika: Přehled akcí | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.