Štrauzák 2011 – cyklistický závod

Publikováno 30. 08. 2011 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

Dne 3. září 2011 se uskuteční jubilejní desátý ročník „slavné” cyklistické akce Štrauzák 2011. Legendární kopeček, kterému místní neřeknou jinak než „Štrásgrunt”, se po desáté v řadě vydají zdolat cyklisté všech věkových kategorií.

Štrauzák v r. 2010Trať této „časovky” je dlouhá 4400 m, skoro celá vede krásným prostředím místních lesů a cíl je umístěn ve výšce 551 m n. m. na kótě „ Dómský les”.

Prezentace na tento kultovní závod bude probíhat u restaurace „Pod Vráblem” od 10:00 do 12:30. Start z místa prezentace bude probíhat průběžně od 11:00 do 14:00, kategorie do 15 let mohou startovat pouze do 13:00. Každý přihlášený cyklista, který pokoří tento krásný kopeček, obdrží za úspěšné zdolání cenný suvenýr – dřevěnou pamětní medaili. Startovné činní pro dospělé 40,- Kč, pro děti do 18 let pak 20,- Kč.

Senátor a hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík na ŠtrauzákuVýsledky tohoto klání budou vyhlášeny v místě startu v půl čtvrté a na úspěšné závodníky čeká řada cen, které věnovali štědří sponzoři v čele s obcí Hlubočky a Olomouckým krajem. Každý vítěz kategorie dostane pohár, první tři v kategorii medaile. Všechna startovní čísla budou slosována a řada šťastných cyklistů obdrží drobné ceny. Soutěžit se bude v těchto kategoriích: absolutní pořadí, tříčlenná (i smíšená) družstva, sedačky a tažná zařízení, lehokola, jednotlivci (zvlášť muži a ženy) v kategorii do 10, 15, 20, 40 let a nad 40 let.

Štrauzák v r. 2010Novinkou tohoto ročníku bude doprovodný program s cyklistickou tématikou určený pro děti do 15 let. Zájemci z řad mládeže si budou moci projet jízdu zručnosti a vyplnit test dopravních znalostí. Za odměnu obdrží drobné odměny.

Minulého ročníku se i přes velmi nepříznivé počasí zúčastnilo 147 cyklistů a nejlepší z nich, Jakub Zajíček, tento kopec zdolal za rekordních 11 min. a 15 s.

Akci bude opět moderovat Mirek Roth mladší a na bezpečnost cyklistů při závodu bude dohlížet obecní policie. O občerstvení vyčerpaných závodníků a hlasivek znavených fandů se postará kolektiv restaurace „Pod Vráblem”.

Více informací o tomto závodu naleznete na internetových stránkách www.meki.cz v sekci Štrauzák, kde budou po závodě ke stažení výsledky i akční fotografie přímo z trati. Naleznete zde i videozáznam z vyhlášení vítězů. Na všechny aktivní účastníky a příznivce tohoto závodu se první zářijovou sobotu těší pořadatelé.

Martin Pejzl

Fotogalerie: Štrauzák 2010

Video: Vyhlášení výsledků Štrauzák 2010

Rubrika: Přehled akcí | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.