Štrauzák 2010

Publikováno 06. 09. 2010 v rubrice Sport « zpět « úvod

Start závoduV sobotu 4. září 2010 se v Hrubé Vodě uskutečnil devátý ročník cyklistického závodu do vrchu na čas, jehož sponzorem je mezi jinými také obec Hlubočky. Přes chladné a deštivé počasí se akce zúčastnil velký počet závodníků i rekreačních cyklistů od nejmenších až po seniory. Závod byl hned na začátku poznamenán nehodou, která se však udála mimo jeho rámec.

Začátek poznamenala nehoda čtyřkolky

Měření tlakuObecní policii, která měla pomoci s usměrněním provozu na trati, jež není pro závod uzavřena, tak přibyla méně radostná práce. Do příjezdu státní policie zajišťovala místo nehody mezi železničním viaduktem a mostem přes Bystřici. Skoro by se chtělo říci: Jezděte na dvou kolech poháněných vlastní silou.

Vyšetřování nehody posunulo start o tři čtvrtě hodiny. Na startu pod Vráblem se proto shromáždilo množství závodníků, netrpělivě čekajících na povel startéra. Zájemci si mohli u stánku VZP nechat změřit tlak krve a tělní tuk, pokud nějaký měli. Organizátoři zkrátili interval startů na půl minuty, čímž časové manko vymazali a celý závod zvládli po všech stránkách na výbornou.

Padl rekord trati vylepšený o 22 sekund

Celkoví vítězovéOdměnou jim mohl být nový rekord trati, jež měří 4400 metrů a mezi hospodou Pod Vráblem a Dómským lesem překonává 231 výškových metrů. Vede údolím Štrasgrund, od kterého je odvozen i název závodu. Na trať se vydali závodníci rozdělení do kategorií podle věku, pohlaví a typu kol (tandemy, sedačky a tažná zařízení). Nejrychleji byl v cíli Jakub Zajíček s časem 11:15, který vylepšil loňský nejlepší čas o 22 sekund. Výsledkové listiny všech kategorií, jakož i fotogalerie budou umístěny na stránkách organizátora www.meki.cz.

Ti nejlepší byli odměněni medailemi a poháry, ostatní mohli doufat, že při losování cen bude vytaženo právě jejich startovní číslo. Všichni však prožili další povedený ročník této sympatické akce, za což patří dík jejím organizátorům.

Marek Bohuš, foto autor

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.