Štrauzák 2009

Publikováno 27. 08. 2009 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

Již po osmé se cyklisté všech věkových kategoríí vydají zdolat tento hlubočský kopeček, kterému místní neřeknou jinak než „Štrasgrunt”. Tato již tradiční cyklistická akce se uskuteční v sobotu 5. září 2009.

Štrauzák 2008Trať této „časovky” je dlouhá 4 400 metrů, skoro celá vede krásným prostředím místních lesů a cíl je umístěn ve výšce 551 m. n. m. na kótě „Dómský les”.

Prezentace a start závodu bude u restaurace „Pod Vráblem” již od 12:00 hod. Každý přihlášený cyklista obdrží startovní číslo a pak může kdykoliv ve startovním okně, které je od 12:00 do 14:00 hod., tento krásný kopeček pokořit. Za úspěšné zdolání kopečku obdrží cenný suvenýr - dřevěnou pamětní medaili.

Štrauzák 2008 - stupně vítězůVýsledky tohoto klání budou vyhlášeny v místě startu okolo půl čtvrté a na úspěšné závodníky čeká řada cen, které věnovali štědří sponzoři  v čele s obcí Hlubočky. Každý vítěz kategorie dostane pohár, první tři v kategorii medaile. Všechny startovní čísla budou slosovány a řada šťastných cyklistů obdrží drobné ceny. Soutěžit se bude v těchto kategoriích: absolutní pořadí, tříčlenná (i smíšená) družstva, sedačky a tažná zařízení, jednotlivci (zvlášť muži a ženy) v kategorii do 10, 15, 20, 40 a nad 40 let.

Minulého ročníku tohoto závodu se zúčastnilo 128 cyklistů a nejlepší z nich, Štefan Lukašák, tento kopec zdolal za 12:03. Nejmladšímu cyklistickému potěru, Pavle Pejzlové a Davidovi Špannerovi, kteří aktivně zdolali převýšení 231m, bylo šest let. Nejstarším účastníkem byl pan Miroslav Pavlovec (1940), který se s kopcem popral za 31:06.

Štrauzák 2008Akci bude opět moderovat Mirek Roth mladší a na bezpečnost cyklistů při závodu bude dohlížet obecní policie. O občerstvení vyčerpaných závodníků a hlasivek znavených fandů se postará kolektiv restaurace „Pod Vráblem”.

Více informací o tomto závodu naleznete na internetových stránkách www.meki.cz v sekci Štrauzák, kde budou po závodě ke stažení výsledky i akční fotografie přímo z trati. Naleznete zde i videozáznam vyhlášení vítězů. Na všechny aktivní účastníky a příznivce tohoto závodu se první zářijovou sobotu těší pořadatelé.

Martin Pejzl

Rubrika: Přehled akcí | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.