Štrauzák 2009 - rekordní počet cyklistů, ale rekord tratě nepadl

Publikováno 15. 09. 2009 v rubrice Sport « zpět « úvod

Již po deváté se v sobotu 5. září 2009 vydal početný zástup cyklistů zdolat tento legendární kopeček dlouhý 4.2 km v katastru obce Hlubočky.

Štrauzák 2009 - dětská kategorieCelý týden před závodní sobotou bylo nádherné slunečné počasí, prostě babí léto jak má být, rtuť na teploměru se pohybovala v odpoledních hodinách na úctyhodných 25 stupních. Bohužel v pátek se počasí o 180 stupňů obrátilo a během sobotního závodu bylo pod mrakem a až na vyhlašování vykouklo sluníčko. Na startu “Pod Vráblem” bylo v den startu 20 stupňů a v cíli o 300 výškových metrů výše stupňů 17.

Rekordní počet 170 cyklistů

Na start 8. ročníku se postavilo rekordních 170 cyklistů z toho 42 dívek a žen. Závodu se dokonce rozhodl zúčastnit jeden občan Indické republiky. Soutěžilo se v deseti věkových kategoriích a v pěti speciálních. Oproti minulým ročníkům byly zavedeny dvě nové kategorie, a to Lehokola a Tandemy.

Štrauzák 2009 - dětská kategorie

Vítězové v jednotlivých kategoriích

Nejmladším účastníkem se stal za chlapce Davídek Španner (ročník 2003), kopec zdolal vlastními silami za výborných 38:50 a za děvčata Kačenka Šlížková (ročník 2003), která kopec zdolala za krásných 40:01. Nejstarším účastníkem byl pan Miroslav Pavlovec (ročník 1940), který se s kopcem popral za 26:15. Absolutním vítězem se stal Petr Janíček s časem blížícím se rekordu tratě 11:37.

Všechny výsledky, včetně kategorií, fotografie a video z vyhlášení výsledků již tradičně najdete na webu www.meki.cz v sekci Štrauzák.

Štrauzák 2009 - nejstarší kategorieCeny pro vítěze

Každý účastník, který zdolal kopeček, obdržel velmi hezkou dřevěnou placku s logem závodu a jeho převýšením, která mu připomíná těch několik minut cyklistické dřiny. Z loňského ročníku se nám osvědčilo slosování startovních čísel, které proběhlo i letos. Celkem bylo rozdáno 56 drobných cen věnovaných štědrými sponzory.

Vyhlášení výsledků proběhlo v příjemné atmosféře místní hospody Pod Vráblem. První tři v jednotlivých kategoriích převzali krásné poháry a medaile.

Mecenáši závodu

Štrauzák 2009 - stupně vítězů

Tímto bych chtěl poděkovat obci Hlubočky, dále pak Technickým službám Olomouc a.s. a České straně sociálně demokratické za spolupráci při organizování akce a všem dalším sponzorům . Jedná se o tyto další mecenáše: Olomoucký kraj, REFAS Olomouc spol. s r.o., restaurace Leguán, Motocentrum Olomouc spol. s r.o., Moto Morava s.r.o, Velocentr Němcová, Cyklosport Milan Rella, restaurace Radegastovna a hospoda Pod Vráblem.

Štrauzák 2009 - kategorie lehokolaJiž tradičně na bezpečnost cyklistů během závodu dohlížela Obecní policie Hlubočky. Výbornou atmosféru akce svým hudebním doprovodem a moderátorským uměním podpořil spíkr Mirek Roth mladší. Příští Štrauzák bude v sobotu 4. září 2010. Takže ahoj na již devátém ročníku Štrauzáku 2010!

Martin Pejzl

Rubrika: Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.